Companie
Detalii identificare
Nume firmăROBY METAL CONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare RO 34163860 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015000174015
EUIDROONRC.J2015000174015
Data înființării27.02.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaSat Nădăştia | Comuna Almaşu Mare, Alba
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
265.408
Profit (Lei)
20.076
Număr angajați
1
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 265.408 | 20.076 | 1.673 | 171.166 | 0 | 151.925 | -19.241 | 1 |
| 2023 | 320.752 | 17.468 | 1.456 | 160.020 | 0 | 120.703 | -39.317 | 1 |
| 2022 | 265.013 | 40.710 | 3.393 | 150.830 | 0 | 94.045 | -56.785 | 1 |
| 2021 | 41.849 | 0 | 0 | 122.903 | 0 | 25.408 | -97.495 | 1 |
| 2020 | 40.944 | 0 | 0 | 139.077 | 0 | 54.473 | -84.604 | 1 |
| 2019 | 55.801 | 0 | 0 | 120.197 | 0 | 38.854 | -81.343 | 0 |
| 2018 | 30.131 | 0 | 0 | 94.442 | 0 | 31.554 | -62.888 | 1 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 100.446 | 19.567 | 30.926 | -49.953 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-104.34%
Lichiditate curentă
0.89
Viteza rotație active
1.75
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-104.34%
Profit net per salariat
20.076 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.56% | 5.45% | 15.36% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 8.56% | 6.14% | 17.14% | 0% | 1.54% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -104.34% | -44.43% | -71.69% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 20.076 Lei | 17.468 Lei | 40.710 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a | 0 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.75
Viteza rotație stocuri
2.06
Durata medie încasare creanțe
15.57 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.75 | 2.66 | 2.82 | 1.65 | 0.75 | 1.44 | 0.95 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 2.06 | 3.29 | 3.47 | 1.82 | 2.39 | 7.34 | 1.13 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 15.57 zile | 12.66 zile | 5.68 zile | 4.74 zile | 274.29 zile | 200.54 zile | 47.2 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 265.408 Lei | 320.752 Lei | 265.013 Lei | 41.849 Lei | 40.944 Lei | n/a | 30.131 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.89
Lichiditate imediată
0.14
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.89 | 0.75 | 0.62 | 0.21 | 0.39 | 0.32 | 0.33 | 0.31 |
| Lichiditate imediată | 0.14 | 0.14 | 0.12 | 0.02 | 0.27 | 0.26 | 0.05 | 0.08 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 38.75% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 61.25% |
©Firme.ro