Companie
Detalii identificare
Nume firmăALEP CREATIV SRL
Cod unic de înregistrare RO 34185116 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/636/2015
EUIDROONRC.J12/636/2015
Data înființării04.03.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4642
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al îmbrăcămintei, inclusiv îmbrăcăminte pentru sport -comerţul cu ridicata al accesoriilor pentru îmbrăcăminte ca: mănuşi, cravate, bretele, etc. -comerţul cu ridicata al încălţămintei -comerţul cu ridicata al articolelor din blană -comerţul cu ridicata al umbrelelor Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al bijuteriilor,
4648 -comerţul cu ridicata al articolelor din piele,
4649 -comerţul cu ridicata al încălţămintei de sport, cum ar fi clăpari,
4649
-comerţul cu ridicata al îmbrăcămintei, inclusiv îmbrăcăminte pentru sport -comerţul cu ridicata al accesoriilor pentru îmbrăcăminte ca: mănuşi, cravate, bretele, etc. -comerţul cu ridicata al încălţămintei -comerţul cu ridicata al articolelor din blană -comerţul cu ridicata al umbrelelor Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al bijuteriilor,
4648 -comerţul cu ridicata al articolelor din piele,
4649 -comerţul cu ridicata al încălţămintei de sport, cum ar fi clăpari,
4649
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al imbracamintei si incaltamintei
Informații de contact
AdresaOaşului nr. 86-90, Cluj-Napoca, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
65.808
Profit (Lei)
24.837
Număr angajați
0
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 65.808 | 24.837 | 2.070 | 9.352 | 0 | 34.689 | 25.337 | 0 |
| 2024 | 57.783 | 16.005 | 1.334 | 3.982 | 0 | 20.487 | 16.505 | 0 |
| 2023 | 54.418 | 2.461 | 205 | 942 | 0 | 7.115 | 6.173 | 0 |
| 2022 | 38.137 | 5.422 | 452 | 329 | 692 | 3.349 | 3.712 | 0 |
| 2021 | 34.898 | 6.598 | 550 | 8.944 | 1.384 | 5.850 | -1.710 | 0 |
| 2020 | 21.972 | 0 | 0 | 15.887 | 2.076 | 5.503 | -8.308 | 0 |
| 2019 | 45.869 | 0 | 0 | 19.978 | 0 | 13.813 | -6.165 | 0 |
| 2018 | 44.475 | 0 | 0 | 17.248 | 0 | 15.600 | -1.648 | 0 |
| 2017 | 71.227 | 0 | 0 | 6.247 | 0 | 13.526 | 7.279 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
37.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.03%
Lichiditate curentă
3.71
Viteza rotație active
1.9
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
37.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.03%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 37.74% | 27.7% | 4.52% | 14.22% | 18.91% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 45.43% | 32.96% | 6.09% | 17.22% | 21.91% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 98.03% | 96.97% | 39.87% | 100% | -385.85% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.9
Viteza rotație stocuri
14.81
Durata medie încasare creanțe
105.55 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.9 | 2.82 | 7.65 | 9.44 | 4.82 | 2.9 | 3.32 | 2.85 | 5.27 |
| Viteza rotație stocuri | 14.81 | 12.82 | 15.37 | 19.15 | 13.17 | 4.65 | 6.36 | 4.69 | 17.5 |
| Durata medie încasare creanțe | 105.55 zile | 4.23 zile | 12.02 zile | 1.71 zile | 0.3 zile | 8.12 zile | 3.1 zile | 45.35 zile | 36.76 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
3.71
Lichiditate imediată
3.23
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.71 | 5.14 | 7.55 | 10.18 | 0.65 | 0.35 | 0.69 | 0.9 | 2.17 |
| Lichiditate imediată | 3.23 | 4.01 | 3.79 | 4.12 | 0.36 | 0.05 | 0.33 | 0.35 | 1.51 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 17.12% | 19.13% | 27.39% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 82.88% | 80.87% | 72.61% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro