Companie
Detalii identificare
Nume firmăEMCONT ADMINISTRARE SRL
Cod unic de înregistrare34224053 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/2993/2015
EUIDROONRC.J40/2993/2015
Data înființării12.03.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6832
Această clasă exclude: -activităţi juridice,
6910 -servicii suport combinate (combinaţii de servicii cum ar fi curătenie generală interioara, întreţinerea şi execuţia de reparaţii minore, evacuarea gunoaielor, pază şi siguranţă),
8110 -administrarea de facilităţi, cum ar fi baze militare, închisori sau alte amenajări (cu excepţia administrării reţelelor de calculatoare),
8110
6910 -servicii suport combinate (combinaţii de servicii cum ar fi curătenie generală interioara, întreţinerea şi execuţia de reparaţii minore, evacuarea gunoaielor, pază şi siguranţă),
8110 -administrarea de facilităţi, cum ar fi baze militare, închisori sau alte amenajări (cu excepţia administrării reţelelor de calculatoare),
8110
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateAdministrarea imobilelor pe baza de comision sau contract
Informații de contact
AdresaPostăvarul nr. 6, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
288.490
Profit (Lei)
174.688
Număr angajați
1
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 288.490 | 174.688 | 14.557 | 47.294 | 17.170 | 205.052 | 174.928 | 1 |
| 2024 | 256.035 | 146.108 | 12.176 | 11.823 | 7.449 | 150.722 | 146.348 | 1 |
| 2023 | 241.840 | 126.371 | 10.531 | 3.869 | 6.372 | 124.108 | 126.611 | 1 |
| 2022 | 253.900 | 131.401 | 10.950 | 8.578 | 4.114 | 136.105 | 131.641 | 1 |
| 2021 | 250.205 | 126.167 | 10.514 | 813 | 10.536 | 116.673 | 126.407 | 1 |
| 2020 | 231.536 | 153.532 | 12.794 | 3.683 | 18.568 | 138.887 | 153.772 | 1 |
| 2019 | 220.014 | 138.000 | 11.500 | 2.116 | 4.189 | 136.167 | 138.240 | 1 |
| 2018 | 168.655 | 119.715 | 9.976 | 3.858 | 1.290 | 122.523 | 119.955 | 1 |
| 2017 | 145.255 | 81.499 | 6.792 | 3.142 | 1.290 | 83.487 | 81.739 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
60.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.86%
Lichiditate curentă
4.34
Viteza rotație active
1.3
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
60.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.86%
Profit net per salariat
174.688 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 60.55% | 57.07% | 52.25% | 51.75% | 50.43% | 66.31% | 62.72% | 70.98% | 56.11% |
| Marjă profit brut | 61.53% | 57.92% | 53.23% | 52.73% | 51.41% | 68.27% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.86% | 99.84% | 99.81% | 99.82% | 99.81% | 99.84% | 99.83% | 99.8% | 99.71% |
| Profit net per salariat | 174.688 Lei | 146.108 Lei | 126.371 Lei | 131.401 Lei | 126.167 Lei | 153.532 Lei | 138.000 Lei | 119.715 Lei | 81.499 Lei |
Viteza rotație active
1.3
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
248.25 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.3 | 1.62 | 1.85 | 1.81 | 1.97 | 1.47 | 1.57 | 1.36 | 1.71 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 248.25 zile | 186.89 zile | 178.17 zile | 191.2 zile | 165.1 zile | 213.22 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 288.490 Lei | 256.035 Lei | 241.840 Lei | 253.900 Lei | 250.205 Lei | 231.536 Lei | 220.014 Lei | 168.655 Lei | 145.255 Lei |
Lichiditate curentă
4.34
Lichiditate imediată
4.34
Pondere active imobilizate
7.73%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.34 | 12.75 | 32.08 | 15.87 | 143.51 | 37.71 | 64.35 | 31.76 | 26.57 |
| Lichiditate imediată | 4.34 | 12.75 | 32.08 | 15.87 | 143.51 | 37.71 | 64.35 | 31.76 | 26.57 |
| Pondere active imobilizate | 7.73% | 4.71% | 4.88% | 2.93% | 8.28% | 11.79% | 2.98% | 1.04% | 1.52% |
| Pondere active circulante | 92.27% | 95.29% | 95.12% | 97.07% | 91.72% | 88.21% | 97.02% | 98.96% | 98.48% |
©Firme.ro