Companie
Detalii identificare
Nume firmăSMART DEALS TRANSPORT SRL
Cod unic de înregistrare RO 34233493 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015000452227
EUIDROONRC.J2015000452227
Data înființării16.03.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaMetalurgiei nr. 8, Iaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
4.680.887
Profit (Lei)
47.158
Număr angajați
10
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.680.887 | 47.158 | 3.930 | 2.862.934 | 1.369.412 | 1.611.812 | 145.186 | 10 |
| 2024 | 7.356.220 | 705.444 | 58.787 | 2.345.897 | 1.370.044 | 3.253.308 | 2.298.666 | 10 |
| 2023 | 3.401.425 | 27.843 | 2.320 | 1.619.735 | 1.499.270 | 1.709.185 | 1.603.922 | 8 |
| 2022 | 4.771.028 | 244.604 | 20.384 | 1.364.808 | 1.385.010 | 1.540.179 | 1.585.303 | 7 |
| 2021 | 3.503.518 | 59.681 | 4.973 | 1.356.748 | 1.114.149 | 1.565.003 | 1.335.042 | 5 |
| 2020 | 3.490.176 | 245.435 | 20.453 | 1.306.000 | 1.437.087 | 1.142.884 | 1.288.111 | 8 |
| 2019 | 2.521.826 | 357.975 | 29.831 | 368.146 | 474.983 | 923.846 | 1.045.350 | 4 |
| 2018 | 2.197.535 | 460.782 | 38.399 | 664.267 | 523.571 | 846.023 | 712.575 | 4 |
| 2017 | 1.161.082 | 225.322 | 18.777 | 146.737 | 264.836 | 133.694 | 251.793 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.01%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
32.48%
Lichiditate curentă
0.56
Viteza rotație active
1.57
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.01%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
32.48%
Profit net per salariat
4.716 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.01% | 9.59% | 0.82% | 5.13% | 1.7% | 7.03% | 14.2% | 20.97% | 19.41% |
| Marjă profit brut | 1.35% | 11.13% | 2.02% | 5.86% | 2.65% | 7.87% | 15.2% | 21.97% | 20.41% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 32.48% | 30.69% | 1.74% | 15.43% | 4.47% | 19.05% | 34.24% | 64.66% | 89.49% |
| Profit net per salariat | 4.716 Lei | 70.544 Lei | 3.480 Lei | 34.943 Lei | 11.936 Lei | 30.679 Lei | 89.494 Lei | 115.196 Lei | 45.064 Lei |
Viteza rotație active
1.57
Viteza rotație stocuri
9.15
Durata medie încasare creanțe
26.45 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.57 | 1.59 | 1.06 | 1.63 | 1.31 | 1.35 | 1.8 | 1.6 | 2.91 |
| Viteza rotație stocuri | 9.15 | 12.9 | 9.09 | 20.81 | 8.4 | 36.38 | 68157.46 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 26.45 zile | 122.82 zile | 139.95 zile | 98.87 zile | 118.28 zile | 91.94 zile | 85.09 zile | 81.82 zile | 32.99 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 468.089 Lei | 735.622 Lei | 425.178 Lei | 681.575 Lei | 700.704 Lei | 436.272 Lei | 630.457 Lei | 549.384 Lei | 232.216 Lei |
Lichiditate curentă
0.56
Lichiditate imediată
0.38
Pondere active imobilizate
45.93%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.56 | 1.39 | 1.06 | 1.13 | 1.15 | 0.88 | 2.51 | 1.27 | 0.91 |
| Lichiditate imediată | 0.38 | 1.14 | 0.82 | 0.96 | 0.85 | 0.8 | 2.51 | 1.27 | 0.91 |
| Pondere active imobilizate | 45.93% | 29.63% | 46.73% | 47.35% | 41.59% | 55.7% | 33.96% | 38.23% | 66.45% |
| Pondere active circulante | 54.07% | 70.37% | 53.27% | 52.65% | 58.41% | 44.3% | 66.04% | 61.77% | 33.55% |
©Firme.ro