Companie
Detalii identificare
Nume firmăM. MARIAN TEAM CONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare RO 34237827 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015000156521
EUIDROONRC.J2015000156521
Data înființării17.03.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaPictor Nicolae Grigorescu nr. 13, Bolintin-Deal, Giurgiu
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
749.659
Profit (Lei)
179.083
Număr angajați
3
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 749.659 | 179.083 | 14.924 | 28.439 | 96.730 | 111.032 | 179.323 | 3 |
| 2024 | 815.862 | 97.898 | 8.158 | 123.666 | 97.803 | 174.620 | 148.757 | 3 |
| 2023 | 393.622 | 0 | 0 | 51.148 | 25.460 | 98.046 | 72.358 | 3 |
| 2022 | 738.994 | 231.090 | 19.258 | 134.808 | 30.048 | 336.090 | 231.330 | 4 |
| 2021 | 542.823 | 0 | 0 | 24.221 | 45.445 | 88.229 | 109.453 | 6 |
| 2020 | 590.490 | 47.662 | 3.972 | 29.416 | 65.694 | 119.466 | 155.744 | 7 |
| 2019 | 289.360 | 97.092 | 8.091 | 60.385 | 36.252 | 304.715 | 280.582 | 4 |
| 2018 | 74.465 | 0 | 0 | 34.865 | 46.640 | 196.714 | 208.489 | 2 |
| 2017 | 488.458 | 350.419 | 29.202 | 29.467 | 0 | 380.126 | 350.659 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
23.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.87%
Lichiditate curentă
3.9
Viteza rotație active
3.61
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
23.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.87%
Profit net per salariat
59.694 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 23.89% | 12% | 0% | 31.27% | 0% | 8.07% | 33.55% | 0% | 71.74% |
| Marjă profit brut | 26.18% | 14.46% | 0% | 32.27% | 0% | 8.98% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.87% | 65.81% | 0% | 99.9% | 0% | 30.6% | 34.6% | 0% | 99.93% |
| Profit net per salariat | 59.694 Lei | 32.633 Lei | 0 Lei | 57.773 Lei | 0 Lei | 6.809 Lei | 24.273 Lei | 0 Lei | 70.084 Lei |
Viteza rotație active
3.61
Viteza rotație stocuri
545.21
Durata medie încasare creanțe
31.26 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.61 | 2.99 | 3.19 | 2.02 | 4.06 | 3.19 | 0.85 | 0.31 | 1.28 |
| Viteza rotație stocuri | 545.21 | 593.35 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 31.26 zile | 1.23 zile | 0 zile | 54.51 zile | -0.03 zile | 1.44 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 249.886 Lei | 271.954 Lei | 131.207 Lei | 184.749 Lei | 90.471 Lei | 84.356 Lei | 72.340 Lei | 37.233 Lei | 97.692 Lei |
Lichiditate curentă
3.9
Lichiditate imediată
3.86
Pondere active imobilizate
46.56%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.9 | 1.41 | 1.92 | 2.49 | 3.64 | 4.06 | 5.05 | 5.64 | 12.9 |
| Lichiditate imediată | 3.86 | 1.4 | 1.92 | 2.49 | 3.64 | 4.06 | 5.05 | 5.64 | 12.9 |
| Pondere active imobilizate | 46.56% | 35.9% | 20.61% | 8.21% | 34% | 35.48% | 10.63% | 19.17% | 0% |
| Pondere active circulante | 53.44% | 64.1% | 79.39% | 91.79% | 66% | 64.52% | 89.37% | 80.83% | 100% |
©Firme.ro