Companie
Detalii identificare
Nume firmăBIO AGRO CRIS SRL
Cod unic de înregistrare RO 34239186 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015000890234
EUIDROONRC.J2015000890234
Data înființării17.03.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaArgeşului nr. 17, Ţegheş, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
56.947
Profit (Lei)
-3.346
Număr angajați
0
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 56.947 | -3.346 | -279 | 60.459 | 9.542 | 103.691 | 52.774 | 0 |
| 2023 | 137.450 | 0 | 0 | 128.384 | 13.483 | 171.020 | 56.119 | 0 |
| 2022 | 257.334 | 130.609 | 10.884 | 24.611 | 17.424 | 217.395 | 210.208 | 0 |
| 2021 | 219.424 | 14.414 | 1.201 | 114.810 | 7.458 | 186.951 | 79.599 | 0 |
| 2020 | 266.137 | 0 | 0 | 92.409 | 10.083 | 157.345 | 75.019 | 0 |
| 2019 | 113.690 | 11.888 | 991 | 61.687 | 12.708 | 137.190 | 88.211 | 0 |
| 2018 | 122.937 | 68.065 | 5.672 | 34.909 | 12.167 | 99.065 | 76.323 | 0 |
| 2017 | 115.191 | 0 | 0 | 7.111 | 15.292 | 40.078 | 48.259 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-5.88%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-6.34%
Lichiditate curentă
1.72
Viteza rotație active
0.5
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-5.88%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-6.34%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -5.88% | 0% | 50.75% | 6.57% | 0% | 10.46% | 55.37% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 53.75% | 9.33% | 0% | 13.46% | 58.47% | 0.05% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -6.34% | 0% | 62.13% | 18.11% | 0% | 13.48% | 89.18% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.5
Viteza rotație stocuri
0.96
Durata medie încasare creanțe
59.24 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.5 | 0.74 | 1.1 | 1.13 | 1.59 | 0.76 | 1.11 | 2.08 |
| Viteza rotație stocuri | 0.96 | 1.08 | 2.18 | 1.89 | 2.19 | 1.13 | 1.82 | 2.93 |
| Durata medie încasare creanțe | 59.24 zile | 37.58 zile | 27.17 zile | 31.2 zile | 25.91 zile | 11.48 zile | 58.74 zile | 0.08 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.72
Lichiditate imediată
0.73
Pondere active imobilizate
8.43%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.72 | 1.33 | 8.83 | 1.63 | 1.7 | 2.22 | 2.84 | 5.64 |
| Lichiditate imediată | 0.73 | 0.34 | 4.04 | 0.61 | 0.39 | 0.59 | 0.91 | 0.1 |
| Pondere active imobilizate | 8.43% | 7.31% | 7.42% | 3.84% | 6.02% | 8.48% | 10.94% | 27.62% |
| Pondere active circulante | 91.57% | 92.69% | 92.58% | 96.16% | 93.98% | 91.52% | 89.06% | 72.38% |
©Firme.ro