Companie
Detalii identificare
Nume firmăDAM TOPOCAD CONS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 34268580 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015000241201
EUIDROONRC.J2015000241201
Data înființării23.03.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
AdresaUniversităţii, Petroşani, Hunedoara
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
985.392
Profit (Lei)
225.088
Număr angajați
7
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 985.392 | 225.088 | 18.757 | 1.490.210 | 1.311.317 | 434.608 | 226.075 | 7 |
| 2024 | 1.130.650 | 281.073 | 23.423 | 1.432.173 | 1.307.492 | 514.649 | 281.387 | 8 |
| 2023 | 987.352 | 271.666 | 22.639 | 1.260.500 | 1.461.696 | 403.124 | 439.214 | 8 |
| 2022 | 1.627.009 | 898.466 | 74.872 | 1.196.732 | 1.468.756 | 927.922 | 898.707 | 7 |
| 2021 | 1.478.902 | 887.676 | 73.973 | 270.529 | 1.234.921 | 683.988 | 1.321.053 | 5 |
| 2020 | 853.944 | 421.243 | 35.104 | 86.930 | 1.011.300 | 539.424 | 1.064.955 | 4 |
| 2019 | 788.163 | 434.701 | 36.225 | 57.953 | 505.944 | 406.667 | 854.238 | 4 |
| 2018 | 786.354 | 576.874 | 48.073 | 84.109 | 152.836 | 508.705 | 577.432 | 2 |
| 2017 | 408.460 | 300.947 | 25.079 | 22.767 | 73.930 | 250.342 | 301.505 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
22.84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.56%
Lichiditate curentă
0.29
Viteza rotație active
0.56
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
22.84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.56%
Profit net per salariat
32.155 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 22.84% | 24.86% | 27.51% | 55.22% | 60.02% | 49.33% | 55.15% | 73.36% | 73.68% |
| Marjă profit brut | 25.64% | 27.37% | 28.33% | 56.05% | 60.87% | 50.24% | 56% | 74.35% | 74.68% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.56% | 99.89% | 61.85% | 99.97% | 67.19% | 39.56% | 50.89% | 99.9% | 99.81% |
| Profit net per salariat | 32.155 Lei | 35.134 Lei | 33.958 Lei | 128.352 Lei | 177.535 Lei | 105.311 Lei | 108.675 Lei | 288.437 Lei | 150.474 Lei |
Viteza rotație active
0.56
Viteza rotație stocuri
482.8
Durata medie încasare creanțe
100.46 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.56 | 0.62 | 0.53 | 0.68 | 0.77 | 0.55 | 0.86 | 1.19 | 1.26 |
| Viteza rotație stocuri | 482.8 | 1372.15 | 2213.79 | 0 | 47.18 | 28.69 | 73.03 | 0 | 54.27 |
| Durata medie încasare creanțe | 100.46 zile | 103.85 zile | 73.9 zile | 193.61 zile | 12.5 zile | 46.66 zile | 14.54 zile | 108.92 zile | 2.5 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 140.770 Lei | 141.331 Lei | 123.419 Lei | 232.430 Lei | 295.780 Lei | 213.486 Lei | 197.041 Lei | 393.177 Lei | 204.230 Lei |
Lichiditate curentă
0.29
Lichiditate imediată
0.29
Pondere active imobilizate
75.11%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.29 | 0.36 | 0.32 | 0.78 | 2.53 | 6.21 | 7.02 | 6.05 | 11 |
| Lichiditate imediată | 0.29 | 0.36 | 0.32 | 0.78 | 2.41 | 5.86 | 6.83 | 6.05 | 10.67 |
| Pondere active imobilizate | 75.11% | 71.76% | 78.38% | 61.28% | 64.36% | 65.21% | 55.44% | 23.1% | 22.8% |
| Pondere active circulante | 24.89% | 28.24% | 21.62% | 38.72% | 35.64% | 34.79% | 44.56% | 76.9% | 77.2% |
©Firme.ro