Companie
Detalii identificare
Nume firmăAPLICATII ANDROID PLUS SRL
Cod unic de înregistrare RO 34270807 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015003513408
EUIDROONRC.J2015003513408
Data înființării23.03.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6201
Această clasă include activităţile de scriere (programare), modificare, testare şi asistenţă privind produsele software. Este asemenea inclusă scrierea de programe urmând indicaţiile utilizatorilor (programe orientate pe client). Această clasă include:
-proiectarea structurii şi conţinutului şi/sau scrierea codului de calculator necesar pentru a crea şi implementa: -sisteme software -aplicaţii software -baze de date -pagini web -adaptarea software-ului potrivit cerinţelor specifice, adică modificarea şi configurarea unei aplicaţii existente astfel încât devine compatibilă şi funcţională, potrivit mediului sistemului informatic al clientului Această clasă exclude: -publicarea pachetelor de programe,
5829 -transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe cont propriu,
5829 -planificarea şi proiectarea sistemelor de calcul electronic ce integrează echipament, software şi tehnologii de comunicaţii, chiar dacă software-ul furnizat este o componentă integrantă,
6202
-proiectarea structurii şi conţinutului şi/sau scrierea codului de calculator necesar pentru a crea şi implementa: -sisteme software -aplicaţii software -baze de date -pagini web -adaptarea software-ului potrivit cerinţelor specifice, adică modificarea şi configurarea unei aplicaţii existente astfel încât devine compatibilă şi funcţională, potrivit mediului sistemului informatic al clientului Această clasă exclude: -publicarea pachetelor de programe,
5829 -transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe cont propriu,
5829 -planificarea şi proiectarea sistemelor de calcul electronic ce integrează echipament, software şi tehnologii de comunicaţii, chiar dacă software-ul furnizat este o componentă integrantă,
6202
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateActivitati de realizare a soft-ului la comanda (software orientat client)
Informații de contact
AdresaNucului nr. 6, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
319.543
Profit (Lei)
197.766
Număr angajați
1
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 319.543 | 197.766 | 16.481 | 60.544 | 8.297 | 248.845 | 198.006 | 1 |
| 2023 | 372.730 | 187.194 | 15.600 | 15.322 | 11.214 | 184.872 | 187.434 | 1 |
| 2022 | 398.034 | 187.253 | 15.604 | 168.987 | 20.509 | 329.034 | 187.493 | 1 |
| 2021 | 498.842 | 166.603 | 13.884 | 13.562 | 80.136 | 220.482 | 294.515 | 1 |
| 2020 | 1.033.894 | 610.459 | 50.872 | 32.072 | 189.437 | 445.401 | 610.699 | 1 |
| 2019 | 802.247 | 379.569 | 31.631 | 6.214 | 168.364 | 209.415 | 379.809 | 3 |
| 2018 | 1.042.050 | 443.331 | 36.944 | 169.556 | 235.030 | 369.589 | 443.548 | 7 |
| 2017 | 386.037 | 43.657 | 3.638 | 138.930 | 2.636 | 149.935 | 13.820 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
61.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.88%
Lichiditate curentă
4.11
Viteza rotație active
1.24
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
61.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.88%
Profit net per salariat
197.766 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 61.89% | 50.22% | 47.04% | 33.4% | 59.04% | 47.31% | 42.54% | 11.31% |
| Marjă profit brut | 65.31% | 51.2% | 48.09% | 34.29% | 59.96% | 48.31% | 43.54% | 12.31% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.88% | 99.87% | 99.87% | 56.57% | 99.96% | 99.94% | 99.95% | 100% |
| Profit net per salariat | 197.766 Lei | 187.194 Lei | 187.253 Lei | 166.603 Lei | 610.459 Lei | 126.523 Lei | 63.333 Lei | 7.276 Lei |
Viteza rotație active
1.24
Viteza rotație stocuri
15.94
Durata medie încasare creanțe
215.94 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.24 | 1.9 | 1.14 | 1.66 | 1.63 | 2.12 | 1.72 | 2.53 |
| Viteza rotație stocuri | 15.94 | 18.59 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2756.75 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 215.94 zile | 58.76 zile | 216.46 zile | 26.55 zile | 124.94 zile | 39.54 zile | 82.42 zile | 118.25 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 319.543 Lei | 372.730 Lei | 398.034 Lei | 498.842 Lei | 1.033.894 Lei | 267.416 Lei | 148.864 Lei | 64.340 Lei |
Lichiditate curentă
4.11
Lichiditate imediată
3.78
Pondere active imobilizate
3.23%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.11 | 12.07 | 1.95 | 16.26 | 13.89 | 33.7 | 2.18 | 1.08 |
| Lichiditate imediată | 3.78 | 10.76 | 1.95 | 16.26 | 13.89 | 33.7 | 2.18 | 1.08 |
| Pondere active imobilizate | 3.23% | 5.72% | 5.87% | 26.66% | 29.84% | 44.57% | 38.87% | 1.73% |
| Pondere active circulante | 96.77% | 94.28% | 94.13% | 73.34% | 70.16% | 55.43% | 61.13% | 98.27% |
©Firme.ro