Companie
Detalii identificare
Nume firmăLUPU AGRO SRL
Cod unic de înregistrare RO 34278576 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ13/533/2015
EUIDROONRC.J13/533/2015
Data înființării25.03.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaPlopilor nr. 6, Cobadin, Constanţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
255.445
Profit (Lei)
39.652
Număr angajați
2
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 255.445 | 39.652 | 3.304 | 538.154 | 24.646 | 163.092 | -350.416 | 2 |
| 2023 | 163.111 | 0 | 0 | 507.226 | 24.646 | 92.512 | -390.068 | 2 |
| 2022 | 267.094 | 0 | 0 | 503.540 | 31.114 | 116.291 | -356.135 | 2 |
| 2021 | 268.445 | 0 | 0 | 537.008 | 61.852 | 118.920 | -356.236 | 2 |
| 2020 | 32.428 | 0 | 0 | 504.174 | 52.669 | 95.271 | -356.234 | 2 |
| 2019 | 111.643 | 0 | 0 | 380.656 | 66.194 | 61.729 | -252.733 | 2 |
| 2018 | 215.052 | 69.669 | 5.806 | 223.801 | 62.569 | 160.546 | -686 | 2 |
| 2017 | 155.390 | 0 | 0 | 260.125 | 73.281 | 116.490 | -70.354 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
15.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-11.32%
Lichiditate curentă
0.3
Viteza rotație active
1.36
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
15.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-11.32%
Profit net per salariat
19.826 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 15.52% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 32.4% | 0% |
| Marjă profit brut | 16.52% | 0% | 1.32% | 1% | 0% | 0% | 33.43% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -11.32% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | -10155.83% | 0% |
| Profit net per salariat | 19.826 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 34.835 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.36
Viteza rotație stocuri
25.79
Durata medie încasare creanțe
157.63 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.36 | 1.39 | 1.81 | 1.48 | 0.22 | 0.87 | 0.96 | 0.82 |
| Viteza rotație stocuri | 25.79 | 5.18 | 3.61 | 5.46 | 0.39 | 2.98 | 2.05 | 2.03 |
| Durata medie încasare creanțe | 157.63 zile | 96.28 zile | 39.72 zile | 48.22 zile | 128.93 zile | 50.94 zile | 88.81 zile | 75.04 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 127.723 Lei | 81.556 Lei | 133.547 Lei | 134.223 Lei | 16.214 Lei | 55.822 Lei | 107.526 Lei | 77.695 Lei |
Lichiditate curentă
0.3
Lichiditate imediată
0.28
Pondere active imobilizate
13.13%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.3 | 0.18 | 0.23 | 0.22 | 0.19 | 0.16 | 0.72 | 0.45 |
| Lichiditate imediată | 0.28 | 0.12 | 0.08 | 0.13 | 0.03 | 0.06 | 0.25 | 0.15 |
| Pondere active imobilizate | 13.13% | 21.04% | 21.11% | 34.22% | 35.6% | 51.75% | 28.04% | 38.62% |
| Pondere active circulante | 86.87% | 78.96% | 78.89% | 65.78% | 64.4% | 48.25% | 71.96% | 61.38% |
©Firme.ro