Companie
Detalii identificare
Nume firmăKING CAFFE EXPERT SRL
Cod unic de înregistrare34325651 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/4050/2015
EUIDROONRC.J40/4050/2015
Data înființării03.04.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4781
Această clasă exclude: -comerţul cu amănuntul al alimentelor preparate pentru consumul pe loc (tonete alimentare mobile) ,
5610
5610
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al produselor alimentare, bauturilor si produselor din tutun efectuat prin standuri, chioscuri si piete
Informații de contact
AdresaDavideşti nr. 52, Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
162.039
Profit (Lei)
-96.730
Număr angajați
1
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 162.039 | -96.730 | -8.061 | 176.105 | 15.209 | 40.540 | -120.356 | 1 |
| 2023 | 238.411 | 0 | 0 | 60.885 | 20.519 | 16.741 | -23.625 | 1 |
| 2022 | 206.658 | 0 | 0 | 5.498 | 3.421 | 4.980 | 2.903 | 1 |
| 2021 | 292.043 | 0 | 0 | 2.461 | 2.725 | 29.038 | 29.302 | 2 |
| 2020 | 283.065 | 0 | 0 | 24.980 | 7.485 | 67.500 | 50.005 | 2 |
| 2019 | 264.025 | 18.873 | 1.573 | 10.006 | 12.344 | 75.488 | 77.826 | 1 |
| 2018 | 208.824 | 16.887 | 1.407 | 3.905 | 4.856 | 58.002 | 58.953 | 1 |
| 2017 | 76.409 | 32.762 | 2.730 | 2.387 | 1.385 | 43.068 | 42.066 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-59.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
80.37%
Lichiditate curentă
0.23
Viteza rotație active
2.91
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-59.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
80.37%
Profit net per salariat
-96.730 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -59.7% | 0% | 0% | 0% | 0% | 7.15% | 8.09% | 42.88% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0.45% | 0% | 0% | 8.15% | 9.09% | 45.08% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 80.37% | 0% | 0% | 0% | 0% | 24.25% | 28.64% | 77.88% |
| Profit net per salariat | -96.730 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 18.873 Lei | 16.887 Lei | 32.762 Lei |
Viteza rotație active
2.91
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
70.63 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.91 | 6.4 | 24.6 | 9.19 | 3.77 | 3.01 | 3.32 | 1.72 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 70.63 zile | 1.22 zile | 1.41 zile | 30.08 zile | 67.57 zile | 97.26 zile | 94.04 zile | 190.12 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 162.039 Lei | 238.411 Lei | 206.658 Lei | 146.022 Lei | 141.533 Lei | 264.025 Lei | 208.824 Lei | 76.409 Lei |
Lichiditate curentă
0.23
Lichiditate imediată
0.23
Pondere active imobilizate
27.28%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.23 | 0.27 | 0.91 | 11.8 | 2.7 | 7.54 | 14.85 | 18.04 |
| Lichiditate imediată | 0.23 | 0.27 | 0.91 | 11.8 | 2.7 | 7.54 | 14.85 | 18.04 |
| Pondere active imobilizate | 27.28% | 55.07% | 40.72% | 8.58% | 9.98% | 14.05% | 7.73% | 3.12% |
| Pondere active circulante | 72.72% | 44.93% | 59.28% | 91.42% | 90.02% | 85.95% | 92.27% | 96.88% |
©Firme.ro