Companie
Detalii identificare
Nume firmăBENCORP BUILDING SRL
Cod unic de înregistrare RO 34364367 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/108/2015
EUIDROONRC.J19/108/2015
Data înființării10.04.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
926.512
Profit (Lei)
250.425
Număr angajați
7
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 926.512 | 250.425 | 20.869 | 135.250 | 81.088 | 789.608 | 484.478 | 7 |
| 2023 | 602.443 | 0 | 0 | 199.391 | 108.363 | 618.799 | 271.853 | 7 |
| 2022 | 952.673 | 546.286 | 45.524 | 34.822 | 6.815 | 691.398 | 663.391 | 6 |
| 2021 | 331.017 | 47.299 | 3.942 | 131.656 | 4.210 | 275.151 | 147.705 | 6 |
| 2020 | 273.696 | 127.373 | 10.614 | 138.444 | 0 | 238.850 | 100.406 | 4 |
| 2019 | 66.548 | 0 | 0 | 69.229 | 0 | 42.262 | -26.967 | 4 |
| 2018 | 89.188 | 33.202 | 2.767 | 2.599 | 0 | 61.990 | 59.391 | 2 |
| 2017 | 60.865 | 25.989 | 2.166 | 1.472 | 0 | 27.661 | 26.189 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
27.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
51.69%
Lichiditate curentă
5.84
Viteza rotație active
1.06
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
27.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
51.69%
Profit net per salariat
35.775 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 27.03% | 0% | 57.34% | 14.29% | 46.54% | 0% | 37.23% | 42.7% |
| Marjă profit brut | 28.66% | 0% | 58.1% | 15.09% | 47.51% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 51.69% | 0% | 82.35% | 32.02% | 100% | 0% | 55.9% | 99.24% |
| Profit net per salariat | 35.775 Lei | 0 Lei | 91.048 Lei | 7.883 Lei | 31.843 Lei | 0 Lei | 16.601 Lei | 8.663 Lei |
Viteza rotație active
1.06
Viteza rotație stocuri
14.23
Durata medie încasare creanțe
258.8 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.06 | 0.83 | 1.36 | 1.18 | 1.15 | 1.57 | 1.44 | 2.2 |
| Viteza rotație stocuri | 14.23 | 8.43 | 5.82 | 11.41 | 8.51 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 258.8 zile | 329.84 zile | 20.68 zile | 258.03 zile | 273.04 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 132.359 Lei | 86.063 Lei | 158.779 Lei | 55.170 Lei | 68.424 Lei | 16.637 Lei | 44.594 Lei | 20.288 Lei |
Lichiditate curentă
5.84
Lichiditate imediată
5.36
Pondere active imobilizate
9.31%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5.84 | 3.1 | 19.86 | 2.09 | 1.73 | 0.61 | 23.85 | 18.79 |
| Lichiditate imediată | 5.36 | 2.75 | 15.16 | 1.87 | 1.49 | 0.61 | 23.85 | 18.79 |
| Pondere active imobilizate | 9.31% | 14.9% | 0.98% | 1.51% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 90.69% | 85.1% | 99.02% | 98.49% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro