Companie
Detalii identificare
Nume firmăACCENT ADV PRODUCTION SRL
Cod unic de înregistrare RO 34367142 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015001120129
EUIDROONRC.J2015001120129
Data înființării14.04.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2511
Această clasă include:
-fabricarea de structuri metalice pentru construcţii şi părţi componente ale acestora (turnuri, stâlpi, grinzi cu zăbrele, poduri etc.) -fabricarea de structuri metalice industriale (structuri pentru furnale, pentru echipamente de ridicat şi manevrat, etc.) -fabricarea de construcţii prefabricate din metal: -barăci metalice, elemente modulare pentru expoziţii etc. Această clasă exclude: -fabricarea părţilor componente pentru cazane navale sau pentru cazane industriale,
2530 -fabricarea dispozitivelor pentru asamblarea liniilor de cale ferată,
2599 -fabricarea secţiunilor de nave,
3011
-fabricarea de structuri metalice pentru construcţii şi părţi componente ale acestora (turnuri, stâlpi, grinzi cu zăbrele, poduri etc.) -fabricarea de structuri metalice industriale (structuri pentru furnale, pentru echipamente de ridicat şi manevrat, etc.) -fabricarea de construcţii prefabricate din metal: -barăci metalice, elemente modulare pentru expoziţii etc. Această clasă exclude: -fabricarea părţilor componente pentru cazane navale sau pentru cazane industriale,
2530 -fabricarea dispozitivelor pentru asamblarea liniilor de cale ferată,
2599 -fabricarea secţiunilor de nave,
3011
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria constructiilor metalice si a produselor din metal, exclusiv masini, utilaje si instalatii
Obiect activitateFabricarea de constructii metalice si parti componente ale structurilor metalice
Informații de contact
AdresaPopeşti nr. 184M, Sat Popeşti | Comuna Baciu, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.954.890
Profit (Lei)
168.357
Număr angajați
7
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.954.890 | 168.357 | 14.030 | 852.347 | 289.700 | 563.414 | 767 | 7 |
| 2024 | 1.056.417 | 106.982 | 8.915 | 388.313 | 202.054 | 262.373 | 76.114 | 9 |
| 2023 | 864.565 | 655 | 55 | 420.524 | 206.149 | 233.772 | 19.397 | 5 |
| 2022 | 1.085.386 | 58.280 | 4.857 | 498.640 | 235.208 | 282.175 | 18.743 | 6 |
| 2021 | 550.118 | 25.677 | 2.140 | 500.312 | 170.608 | 285.308 | -44.396 | 5 |
| 2020 | 459.942 | 0 | 0 | 350.014 | 176.930 | 103.011 | -70.073 | 4 |
| 2019 | 151.226 | 0 | 0 | 286.571 | 204.369 | 22.239 | -59.963 | 2 |
| 2018 | 105.919 | 47.147 | 3.929 | 18.111 | 4.190 | 53.610 | 39.689 | 1 |
| 2017 | 885 | 0 | 0 | 13.557 | 5.195 | 904 | -7.458 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.66
Viteza rotație active
2.29
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
24.051 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.61% | 10.13% | 0.08% | 5.37% | 4.67% | 0% | 0% | 44.51% | 0% |
| Marjă profit brut | 11.07% | 13.15% | 1.08% | 6.09% | 5.67% | 0% | 0% | 45.51% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 100% | 3.38% | 100% | -57.84% | 0% | 0% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 24.051 Lei | 11.887 Lei | 131 Lei | 9.713 Lei | 5.135 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 47.147 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
2.29
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
64.52 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.29 | 2.27 | 1.97 | 2.1 | 1.21 | 1.64 | 0.67 | 1.83 | 0.15 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 8.72 | 6.17 | 2.8 | 4.82 | 13.6 | 6.81 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 64.52 zile | 42.88 zile | 48.97 zile | 31.07 zile | 50.76 zile | 5.28 zile | 15.57 zile | 79.17 zile | 365 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 279.270 Lei | 117.380 Lei | 172.913 Lei | 180.898 Lei | 110.024 Lei | 114.986 Lei | 75.613 Lei | 105.919 Lei | 885 Lei |
Lichiditate curentă
0.66
Lichiditate imediată
0.66
Pondere active imobilizate
33.96%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.66 | 0.68 | 0.56 | 0.57 | 0.57 | 0.29 | 0.08 | 2.96 | 0.07 |
| Lichiditate imediată | 0.66 | 0.68 | 0.32 | 0.21 | 0.18 | 0.02 | 0.04 | 2.1 | 0.07 |
| Pondere active imobilizate | 33.96% | 43.51% | 46.86% | 45.46% | 37.42% | 63.2% | 90.19% | 7.25% | 85.18% |
| Pondere active circulante | 66.04% | 56.49% | 53.14% | 54.54% | 62.58% | 36.8% | 9.81% | 92.75% | 14.82% |
©Firme.ro
