Companie
Detalii identificare
Nume firmăGRANAT SRL
Cod unic de înregistrare3439427 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ32/2445/1992
EUIDROONRC.J32/2445/1992
Data înființării03.03.1993 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4619
Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul cu produse diverse
Informații de contact
AdresaSos. Alba Iulia nr. 83, Sibiu, Sibiu
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
23.591
Profit (Lei)
3.145
Număr angajați
0
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 23.591 | 3.145 | 262 | 0 | 0 | 456 | 456 | 0 |
| 2024 | 152.762 | -3.270 | -273 | 225.796 | 0 | 15.585 | -210.211 | 1 |
| 2023 | 182.205 | 0 | 0 | 225.386 | 0 | 18.445 | -206.941 | 1 |
| 2022 | 158.540 | 0 | 0 | 222.952 | 0 | 21.313 | -201.639 | 1 |
| 2021 | 123.155 | 0 | 0 | 218.033 | 50 | 18.682 | -199.301 | 1 |
| 2020 | 119.814 | 0 | 0 | 211.419 | 50 | 20.271 | -191.098 | 1 |
| 2019 | 118.380 | 0 | 0 | 203.777 | 50 | 16.445 | -187.282 | 1 |
| 2018 | 120.004 | 122 | 10 | 203.766 | 50 | 17.895 | -185.821 | 1 |
| 2017 | 122.304 | 3.492 | 291 | 201.047 | 50 | 15.054 | -185.943 | 1 |
| 2016 | 77.373 | 0 | 0 | 206.548 | 50 | 17.064 | -189.434 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
13.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
n/a
Viteza rotație active
51.73
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
13.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 13.33% | -2.14% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.1% | 2.86% | 0% |
| Marjă profit brut | 15.87% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 1.1% | 3.86% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 1.56% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | -0.07% | -1.88% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | -3.270 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 122 Lei | 3.492 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
51.73
Viteza rotație stocuri
5897.75
Durata medie încasare creanțe
1.27 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 51.73 | 9.8 | 9.88 | 7.44 | 6.57 | 5.9 | 7.18 | 6.69 | 8.1 | 4.52 |
| Viteza rotație stocuri | 5897.75 | 10.83 | 11.62 | 7.83 | 7.36 | 6.77 | 8.77 | 7.16 | 8.43 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1.27 zile | 1.76 zile | 2.45 zile | 1.91 zile | 1.84 zile | 1.18 zile | 1.48 zile | 0.8 zile | 0.64 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 152.762 Lei | 182.205 Lei | 158.540 Lei | 123.155 Lei | 119.814 Lei | 118.380 Lei | 120.004 Lei | 122.304 Lei | 77.373 Lei |
Lichiditate curentă
0
Lichiditate imediată
0
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0 | 0.07 | 0.08 | 0.1 | 0.09 | 0.1 | 0.08 | 0.09 | 0.07 | 0.08 |
| Lichiditate imediată | 0 | 0.01 | 0.01 | 0 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0 | 0.08 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.27% | 0.25% | 0.3% | 0.28% | 0.33% | 0.29% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.73% | 99.75% | 99.7% | 99.72% | 99.67% | 99.71% |
©Firme.ro