Companie
Detalii identificare
Nume firmăPRIMEX LOT SRL
Cod unic de înregistrare34395576 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015004780405
EUIDROONRC.J2015004780405
Data înființării21.04.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4762
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a rechizitelor de birou, cum ar fi creioane, pixuri, hârtie etc.
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a rechizitelor de birou, cum ar fi creioane, pixuri, hârtie etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al ziarelor si articolelor de papetarie, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaSălaj nr. 260, Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
110.834
Profit (Lei)
7.817
Număr angajați
1
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 110.834 | 7.817 | 651 | 4.522 | 4.217 | 14.588 | 14.283 | 1 |
| 2024 | 109.133 | -12.606 | -1.051 | 6.030 | 1.558 | 28.938 | 24.466 | 1 |
| 2023 | 112.149 | 19.995 | 1.666 | 3.668 | 3.772 | 51.968 | 52.072 | 1 |
| 2022 | 99.111 | 41.388 | 3.449 | 3.542 | 7.545 | 43.074 | 47.077 | 1 |
| 2021 | 80.513 | 38.111 | 3.176 | 10.729 | 11.318 | 35.100 | 35.689 | 0 |
| 2020 | 35.596 | 0 | 0 | 19.594 | 15.091 | 2.082 | -2.421 | 0 |
| 2019 | 36.462 | 3.238 | 270 | 1.448 | 0 | 50 | -1.398 | 0 |
| 2018 | 31.526 | 0 | 0 | 6.816 | 173 | 2.007 | -4.636 | 0 |
| 2017 | 25.049 | 1.085 | 90 | 5.963 | 380 | 4.023 | -1.560 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.05%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
54.73%
Lichiditate curentă
3.23
Viteza rotație active
5.89
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.05%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
54.73%
Profit net per salariat
7.817 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.05% | -11.55% | 17.83% | 41.76% | 47.34% | 0% | 8.88% | 0% | 4.33% |
| Marjă profit brut | 8.05% | 0% | 18.83% | 43.9% | 50.33% | 0.12% | 11.88% | 0% | 7.02% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 54.73% | -51.52% | 38.4% | 87.92% | 100% | 0% | -231.62% | 0% | -69.55% |
| Profit net per salariat | 7.817 Lei | -12.606 Lei | 19.995 Lei | 41.388 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
5.89
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
16.12 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 5.89 | 3.58 | 2.01 | 1.96 | 1.73 | 2.07 | 729.24 | 14.46 | 5.69 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 16.12 zile | 52.17 zile | 90.8 zile | 89.51 zile | 158.44 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 32.35 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 110.834 Lei | 109.133 Lei | 112.149 Lei | 99.111 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
3.23
Lichiditate imediată
3.23
Pondere active imobilizate
22.42%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.23 | 4.8 | 14.17 | 12.16 | 3.27 | 0.11 | 0.03 | 0.29 | 0.67 |
| Lichiditate imediată | 3.23 | 4.8 | 14.17 | 12.16 | 3.27 | 0.11 | 0.03 | 0.29 | 0.67 |
| Pondere active imobilizate | 22.42% | 5.11% | 6.77% | 14.91% | 24.38% | 87.88% | 0% | 7.94% | 8.63% |
| Pondere active circulante | 77.58% | 94.89% | 93.23% | 85.09% | 75.62% | 12.12% | 100% | 92.06% | 91.37% |
©Firme.ro