Companie
Detalii identificare
Nume firmăROVEN AGRO SRL
Cod unic de înregistrare34425316 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015000533171
EUIDROONRC.J2015000533171
Data înființării28.04.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
113
Această clasă include:
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea legumelor si a pepenilor, a radacinoaselor si tuberculilor
Informații de contact
AdresaFîrţăneşti nr. 465, Fârtăneşti, Galaţi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
79.571
Profit (Lei)
-9.012
Număr angajați
1
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 79.571 | -9.012 | -751 | 189.257 | 0 | 70.352 | -118.905 | 1 |
| 2023 | 53.532 | 0 | 0 | 172.451 | 0 | 62.558 | -109.893 | 1 |
| 2022 | 66.393 | 0 | 0 | 119.107 | 0 | 38.720 | -80.387 | 1 |
| 2021 | 67.673 | 2.040 | 170 | 91.123 | 0 | 29.919 | -61.204 | 1 |
| 2020 | 64.016 | 0 | 0 | 92.495 | 0 | 29.251 | -63.244 | 1 |
| 2019 | 66.151 | 0 | 0 | 77.214 | 0 | 28.686 | -48.528 | 1 |
| 2018 | 62.607 | 0 | 0 | 58.200 | 549 | 22.563 | -35.088 | 1 |
| 2017 | 34.505 | 0 | 0 | 36.995 | 549 | 20.578 | -15.868 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-11.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.58%
Lichiditate curentă
0.37
Viteza rotație active
1.13
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-11.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.58%
Profit net per salariat
-9.012 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -11.33% | 0% | 0% | 3.01% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 4.26% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 7.58% | 0% | 0% | -3.33% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -9.012 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 2.040 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.13
Viteza rotație stocuri
2.47
Durata medie încasare creanțe
0.4 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.13 | 0.86 | 1.71 | 2.26 | 2.19 | 2.31 | 2.71 | 1.63 |
| Viteza rotație stocuri | 2.47 | 1 | 1.83 | 2.43 | 2.31 | 2.52 | 2.86 | 1.78 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.4 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 79.571 Lei | 53.532 Lei | 66.393 Lei | 67.673 Lei | 64.016 Lei | 66.151 Lei | 62.607 Lei | 34.505 Lei |
Lichiditate curentă
0.37
Lichiditate imediată
0.2
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.37 | 0.36 | 0.33 | 0.33 | 0.32 | 0.37 | 0.39 | 0.56 |
| Lichiditate imediată | 0.2 | 0.05 | 0.02 | 0.02 | 0.02 | 0.03 | 0.01 | 0.03 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 2.38% | 2.6% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 97.62% | 97.4% |
©Firme.ro