Companie
Detalii identificare
Nume firmăRUSU MEDAS TOP CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 34468074 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ3/654/2015
EUIDROONRC.J3/654/2015
Data înființării07.05.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaValea Turcului nr. 8, Valea Mare-Podgoria, Argeş
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
337.009
Profit (Lei)
107.972
Număr angajați
1
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 337.009 | 107.972 | 8.998 | 3.759.943 | 0 | 4.860.317 | 1.100.374 | 1 |
| 2024 | 71.282 | -184.294 | -15.358 | 3.429.230 | 23.021 | 4.398.611 | 992.402 | 1 |
| 2023 | 1.675.197 | 510.460 | 42.538 | 2.298.121 | 92.342 | 3.380.940 | 1.176.696 | 2 |
| 2022 | 1.894.221 | 161.870 | 13.489 | 2.094.136 | 162.700 | 1.953.865 | 666.235 | 4 |
| 2021 | 561.582 | 33.604 | 2.800 | 2.066.342 | 233.058 | 2.327.474 | 504.365 | 6 |
| 2020 | 792.964 | 539.174 | 44.931 | 973.005 | 566.650 | 820.569 | 470.762 | 3 |
| 2019 | 8.500 | 0 | 0 | 616.910 | 543.628 | 4.870 | -68.412 | 1 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 39.767 | 0 | 894 | -38.873 | 1 |
| 2017 | 11.500 | -1.195 | -100 | 15.867 | 0 | 455 | -15.412 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
32.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.81%
Lichiditate curentă
1.29
Viteza rotație active
0.07
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
32.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.81%
Profit net per salariat
107.972 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 32.04% | -258.54% | 30.47% | 8.55% | 5.98% | 67.99% | 0% | 0% | -10.39% |
| Marjă profit brut | 35.05% | 0% | 31.47% | 9.4% | 6.99% | 69.02% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 9.81% | -18.57% | 43.38% | 24.3% | 6.66% | 100% | 0% | 0% | 7.75% |
| Profit net per salariat | 107.972 Lei | -184.294 Lei | 255.230 Lei | 40.468 Lei | 5.601 Lei | 179.725 Lei | 0 Lei | 0 Lei | -1.195 Lei |
Viteza rotație active
0.07
Viteza rotație stocuri
0.07
Durata medie încasare creanțe
300.37 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.07 | 0.02 | 0.48 | 0.89 | 0.22 | 0.57 | 0.02 | 0 | 25.27 |
| Viteza rotație stocuri | 0.07 | 0.02 | 0.79 | 1.2 | 0.34 | 2.17 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 300.37 zile | 1087.5 zile | 163.7 zile | 24.93 zile | 293.1 zile | 76.2 zile | 0 zile | 0 | 0.1 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 337.009 Lei | 71.282 Lei | 837.599 Lei | 473.555 Lei | 93.597 Lei | 264.321 Lei | 8.500 Lei | 0 Lei | 11.500 Lei |
Lichiditate curentă
1.29
Lichiditate imediată
0.08
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.29 | 1.28 | 1.47 | 0.93 | 1.13 | 0.84 | 0.01 | 0.02 | 0.03 |
| Lichiditate imediată | 0.08 | 0.1 | 0.55 | 0.18 | 0.32 | 0.47 | 0.01 | 0.02 | 0.03 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0.52% | 2.66% | 7.69% | 9.1% | 40.85% | 99.11% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 99.48% | 97.34% | 92.31% | 90.9% | 59.15% | 0.89% | 100% | 100% |
©Firme.ro