Companie
Detalii identificare
Nume firmăVIRGIL FOREST SRL
Cod unic de înregistrare34497754 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1/388/2015
EUIDROONRC.J1/388/2015
Data înființării13.05.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
220
Această clasă include:
-producţia de buşteni pentru industriile de prelucrare primară a lemnului de pădure -producţia de buşteni folosiţi sub formă neprelucrată, cum sunt stâlpii de mină, stâlpii pentru garduri şi stâlpii pentru susţinerea liniilor aeriene de telefonie-telegrafie -colectarea şi producţia de lemn utilizat la producerea de energie -colectarea şi prelucrarea reziduurilor forestiere utilizate pentru producerea de energie -producţia de cărbune de lemn în pădure (mangal), prin metode tradiţionale Produsele acestei activităţi se prezintă sub formă de buşteni sau lemn de foc. Această clasă exclude: -creşterea pomilor de Crăciun,
0129 -cultivarea arborilor: plantare, replantare, transplantare, rărire şi conservarea pădurilor şi a drumurilor forestiere,vezi 0210 -colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană,
0230 -producţia de aşchii şi particule de lemn,
1610 -producţia de cărbune de lemn prin distilarea lemnului,
2014
-producţia de buşteni pentru industriile de prelucrare primară a lemnului de pădure -producţia de buşteni folosiţi sub formă neprelucrată, cum sunt stâlpii de mină, stâlpii pentru garduri şi stâlpii pentru susţinerea liniilor aeriene de telefonie-telegrafie -colectarea şi producţia de lemn utilizat la producerea de energie -colectarea şi prelucrarea reziduurilor forestiere utilizate pentru producerea de energie -producţia de cărbune de lemn în pădure (mangal), prin metode tradiţionale Produsele acestei activităţi se prezintă sub formă de buşteni sau lemn de foc. Această clasă exclude: -creşterea pomilor de Crăciun,
0129 -cultivarea arborilor: plantare, replantare, transplantare, rărire şi conservarea pădurilor şi a drumurilor forestiere,vezi 0210 -colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană,
0230 -producţia de aşchii şi particule de lemn,
1610 -producţia de cărbune de lemn prin distilarea lemnului,
2014
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorSilvicultura si exploatare forestiera
Obiect activitateExploatarea forestiera
Informații de contact
AdresaValea Goblii, Alba
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
202.182
Profit (Lei)
76.850
Număr angajați
1
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 202.182 | 76.850 | 6.404 | 21.665 | 0 | 118.606 | 96.941 | 1 |
| 2023 | 216.429 | 70.395 | 5.866 | 13.681 | 0 | 107.188 | 93.507 | 3 |
| 2022 | 233.899 | 64.112 | 5.343 | 17.568 | 0 | 81.880 | 64.312 | 3 |
| 2021 | 215.999 | 13.362 | 1.114 | 36.350 | 0 | 97.552 | 61.202 | 3 |
| 2020 | 205.626 | 37.600 | 3.133 | 19.005 | 0 | 93.371 | 74.366 | 3 |
| 2019 | 183.172 | 26.525 | 2.210 | 19.407 | 1.281 | 64.891 | 46.765 | 3 |
| 2018 | 155.663 | 30.040 | 2.503 | 7.474 | 6.406 | 51.186 | 50.118 | 2 |
| 2017 | 137.248 | 19.878 | 1.657 | 9.040 | 11.531 | 17.587 | 20.078 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
38.01%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
79.28%
Lichiditate curentă
5.47
Viteza rotație active
1.7
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
38.01%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
79.28%
Profit net per salariat
76.850 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 38.01% | 32.53% | 27.41% | 6.19% | 18.29% | 14.48% | 19.3% | 14.48% |
| Marjă profit brut | 43.24% | 33.51% | 28.26% | 7.17% | 19.25% | 15.48% | 20.3% | 15.55% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 79.28% | 75.28% | 99.69% | 21.83% | 50.56% | 56.72% | 59.94% | 99% |
| Profit net per salariat | 76.850 Lei | 23.465 Lei | 21.371 Lei | 4.454 Lei | 12.533 Lei | 8.842 Lei | 15.020 Lei | 9.939 Lei |
Viteza rotație active
1.7
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
68 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.7 | 2.02 | 2.86 | 2.21 | 2.2 | 2.77 | 2.7 | 4.71 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 68 zile | 101.8 zile | 11.45 zile | 5.34 zile | 5.61 zile | 6.3 zile | 5.23 zile | 0.43 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 202.182 Lei | 72.143 Lei | 77.966 Lei | 72.000 Lei | 68.542 Lei | 61.057 Lei | 77.832 Lei | 68.624 Lei |
Lichiditate curentă
5.47
Lichiditate imediată
5.47
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5.47 | 7.83 | 4.66 | 2.68 | 4.91 | 3.34 | 6.85 | 1.95 |
| Lichiditate imediată | 5.47 | 7.83 | 4.66 | 2.68 | 4.91 | 3.34 | 6.85 | 1.95 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 1.94% | 11.12% | 39.6% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 98.06% | 88.88% | 60.4% |
©Firme.ro