Companie
Detalii identificare
Nume firmăCOS & JOHN CONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare34501537 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ32/445/2015
EUIDROONRC.J32/445/2015
Data înființării14.05.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaConstantin Dobrogeanu Gherea nr. 53, Dumbrăveni, Sibiu
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
107.992
Profit (Lei)
42.612
Număr angajați
0
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 107.992 | 42.612 | 3.551 | 988 | 0 | 180.881 | 179.893 | 0 |
| 2023 | 59.681 | 16.882 | 1.407 | 4.047 | 0 | 141.328 | 137.281 | 0 |
| 2022 | 68.579 | 0 | 0 | 119 | 0 | 120.517 | 120.398 | 1 |
| 2021 | 93.835 | 40.108 | 3.342 | 7.105 | 0 | 151.575 | 144.470 | 1 |
| 2020 | 70.545 | 33.700 | 2.808 | 9.431 | 0 | 113.793 | 104.362 | 1 |
| 2019 | 36.380 | 21.702 | 1.809 | 3.500 | 0 | 74.162 | 70.662 | 1 |
| 2018 | 44.600 | 12.027 | 1.002 | 4.249 | 0 | 53.209 | 48.960 | 1 |
| 2017 | 52.925 | 0 | 0 | 6.928 | 107 | 43.754 | 36.933 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
39.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
23.69%
Lichiditate curentă
183.08
Viteza rotație active
0.6
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
39.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
23.69%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 39.46% | 28.29% | 0% | 42.74% | 47.77% | 59.65% | 26.97% | 0% |
| Marjă profit brut | 48.4% | 36.39% | 0% | 44.07% | 48.97% | 60.65% | 27.97% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 23.69% | 12.3% | 0% | 27.76% | 32.29% | 30.71% | 24.56% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | 0 Lei | 40.108 Lei | 33.700 Lei | 21.702 Lei | 12.027 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.6
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
393.21 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.6 | 0.42 | 0.57 | 0.62 | 0.62 | 0.49 | 0.84 | 1.21 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 393.21 zile | 794.43 zile | 638.68 zile | 562.86 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0.14 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | 68.579 Lei | 93.835 Lei | 70.545 Lei | 36.380 Lei | 44.600 Lei | 26.463 Lei |
Lichiditate curentă
183.08
Lichiditate imediată
183.08
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 183.08 | 34.92 | 1012.75 | 21.33 | 12.07 | 21.19 | 12.52 | 6.32 |
| Lichiditate imediată | 183.08 | 34.92 | 1012.75 | 21.33 | 12.07 | 21.19 | 12.52 | 6.32 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.24% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.76% |
©Firme.ro