Companie
Detalii identificare
Nume firmăSANOMAR MEDICA SRL
Cod unic de înregistrare34572490 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/6451/2015
EUIDROONRC.J40/6451/2015
Data înființării28.05.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8622
Această clasă include:
-consultaţii şi tratamente medicale de specialitate în diverse domenii, acordate de către medici specialişti şi chirurgi
Această clasă include de asemenea:
-centre de planificare familială care oferă tratamente medicale cum ar fi sterilizarea şi întreruperea de sarcină, fără cazare Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale moaşelor, fizioterapeuţilor şi a personalului paramedical,
8690
-consultaţii şi tratamente medicale de specialitate în diverse domenii, acordate de către medici specialişti şi chirurgi
Această clasă include de asemenea:
-centre de planificare familială care oferă tratamente medicale cum ar fi sterilizarea şi întreruperea de sarcină, fără cazare Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale moaşelor, fizioterapeuţilor şi a personalului paramedical,
8690
Industrie
Sănătate şi asistenţă socială
SectorActivitati referitoare la sanatatea umana
Obiect activitateActivitati de asistenta medicala specializata
Informații de contact
AdresaIon Slătineanu nr. 23-27, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
517.990
Profit (Lei)
392.742
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 517.990 | 392.742 | 32.729 | 23.170 | 19.771 | 405.445 | 419.020 | 1 |
| 2023 | 492.971 | 264.285 | 22.024 | 9.896 | 32.122 | 389.252 | 428.452 | 1 |
| 2022 | 528.427 | 361.073 | 30.089 | 40.497 | 0 | 386.130 | 361.313 | 1 |
| 2021 | 507.562 | 347.185 | 28.932 | 162.045 | 35.167 | 582.931 | 476.334 | 0 |
| 2020 | 573.855 | 424.119 | 35.343 | 161.159 | 96.420 | 1.060.722 | 1.034.409 | 0 |
| 2019 | 590.684 | 478.886 | 39.907 | 182.386 | 157.672 | 798.824 | 778.711 | 0 |
| 2018 | 564.765 | 475.110 | 39.593 | 211.486 | 218.924 | 761.909 | 773.948 | 0 |
| 2017 | 536.496 | 504.042 | 42.004 | 5.033 | 0 | 561.566 | 556.533 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
75.82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
93.73%
Lichiditate curentă
17.5
Viteza rotație active
1.22
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
75.82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
93.73%
Profit net per salariat
392.742 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 75.82% | 53.61% | 68.33% | 68.4% | 73.91% | 81.07% | 84.13% | 93.95% |
| Marjă profit brut | 78.82% | 54.55% | 70.42% | 71.4% | 76.69% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 93.73% | 61.68% | 99.93% | 72.89% | 41% | 61.5% | 61.39% | 90.57% |
| Profit net per salariat | 392.742 Lei | 264.285 Lei | 361.073 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.22
Viteza rotație stocuri
385.12
Durata medie încasare creanțe
8.29 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.22 | 1.17 | 1.37 | 0.82 | 0.5 | 0.62 | 0.58 | 0.96 |
| Viteza rotație stocuri | 385.12 | 366.52 | 4.04 | 1.88 | 6.47 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 8.29 zile | 5.19 zile | 153.97 zile | 72.86 zile | 36 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 517.990 Lei | 492.971 Lei | 528.427 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
17.5
Lichiditate imediată
17.44
Pondere active imobilizate
4.65%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 17.5 | 39.33 | 9.53 | 3.6 | 6.58 | 4.38 | 3.6 | 111.58 |
| Lichiditate imediată | 17.44 | 39.2 | 6.3 | 1.93 | 6.03 | 4.38 | 3.6 | 111.58 |
| Pondere active imobilizate | 4.65% | 7.62% | 0% | 5.69% | 8.33% | 16.48% | 22.32% | 0% |
| Pondere active circulante | 95.35% | 92.38% | 100% | 94.31% | 91.67% | 83.52% | 77.68% | 100% |
©Firme.ro