Companie
Detalii identificare
Nume firmăMIGLACTA SRL
Cod unic de înregistrare RO 34607210 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ8/898/2015
EUIDROONRC.J8/898/2015
Data înființării05.06.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
141
Această clasă include:
-creşterea şi reproducţia bovinelor de lapte -producţia de lapte brut, de la vaci şi bivoliţe Această clasă exclude: -prelucrarea laptelui,
1051
-creşterea şi reproducţia bovinelor de lapte -producţia de lapte brut, de la vaci şi bivoliţe Această clasă exclude: -prelucrarea laptelui,
1051
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCresterea bovinelor de lapte
Informații de contact
AdresaMihail Eminescu nr. 171, Râşnov, Braşov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
67.498
Profit (Lei)
-486.843
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 67.498 | -486.843 | -40.570 | 3.984.293 | 6.459.985 | 1.444.345 | -599.191 | 1 |
| 2023 | 564.482 | 0 | 0 | 3.505.451 | 6.779.965 | 1.445.633 | -99.524 | 1 |
| 2022 | 340.929 | 15.782 | 1.315 | 3.478.035 | 6.383.940 | 2.301.017 | 55.555 | 1 |
| 2021 | 128.058 | 11.329 | 944 | 3.176.895 | 5.380.012 | 3.330.387 | 39.773 | 1 |
| 2020 | 46.507 | 0 | 0 | 1.669.496 | 3.620.758 | 3.233.891 | -427.170 | 1 |
| 2019 | 40.759 | 84.781 | 7.065 | 713.843 | 2.879.695 | 3.973.487 | 255.060 | 0 |
| 2018 | 23.304 | 57.684 | 4.807 | 356.551 | 553.259 | 6.120.719 | 176.699 | 0 |
| 2017 | 133.550 | 75.976 | 6.331 | 142.471 | 0 | 261.487 | 119.016 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-721.27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
81.25%
Lichiditate curentă
0.36
Viteza rotație active
0.01
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-721.27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
81.25%
Profit net per salariat
-486.843 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -721.27% | 0% | 4.63% | 8.85% | 0% | 208.01% | 247.53% | 56.89% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 6.15% | 9.95% | 0% | 211.01% | 250.85% | 59.98% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 81.25% | 0% | 28.41% | 28.48% | 0% | 33.24% | 32.65% | 63.84% |
| Profit net per salariat | -486.843 Lei | 0 Lei | 15.782 Lei | 11.329 Lei | 0 Lei | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.01
Viteza rotație stocuri
0.25
Durata medie încasare creanțe
5963.09 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.01 | 0.07 | 0.04 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0 | 0.51 |
| Viteza rotație stocuri | 0.25 | 3.24 | 0.66 | 0.35 | 0.56 | 0.57 | 0.29 | 6.04 |
| Durata medie încasare creanțe | 5963.09 zile | 772.3 zile | 1860.32 zile | 7790 zile | 24672.69 zile | 33635.63 zile | 90869.31 zile | 323.58 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 67.498 Lei | 564.482 Lei | 340.929 Lei | 128.058 Lei | 46.507 Lei | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.36
Lichiditate imediată
0.29
Pondere active imobilizate
81.73%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.36 | 0.41 | 0.66 | 1.05 | 1.94 | 5.57 | 17.17 | 1.84 |
| Lichiditate imediată | 0.29 | 0.36 | 0.51 | 0.93 | 1.89 | 5.47 | 16.94 | 1.68 |
| Pondere active imobilizate | 81.73% | 82.43% | 73.51% | 61.77% | 52.82% | 42.02% | 8.29% | 0% |
| Pondere active circulante | 18.27% | 17.57% | 26.49% | 38.23% | 47.18% | 57.98% | 91.71% | 100% |
©Firme.ro