Companie
Detalii identificare
Nume firmăBASIC OPTIK SRL
Cod unic de înregistrare34616634 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015001015223
EUIDROONRC.J2015001015223
Data înființării08.06.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4778
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a echipamentelor fotografice, optice şi de precizie -activitatea opticienilor -vânzarea cu amănuntul a suvenirurilor, articolelor de artizanat şi religioase -activităţile galeriilor de artă -vânzarea cu amănuntul a combustibililor, gazului îmbuteliat, cărbunilor şi lemnelor pentru uzul în gospodărie -vânzarea cu amănuntul a armelor şi muniţiilor -vânzarea cu amănuntul a timbrelor şi monedelor -serviciilor de comerţ cu amănuntul ale galeriilor comerciale de artă -vânzarea cu amănuntul a produselor nealimentare, n.c.a.
-vânzarea cu amănuntul a echipamentelor fotografice, optice şi de precizie -activitatea opticienilor -vânzarea cu amănuntul a suvenirurilor, articolelor de artizanat şi religioase -activităţile galeriilor de artă -vânzarea cu amănuntul a combustibililor, gazului îmbuteliat, cărbunilor şi lemnelor pentru uzul în gospodărie -vânzarea cu amănuntul a armelor şi muniţiilor -vânzarea cu amănuntul a timbrelor şi monedelor -serviciilor de comerţ cu amănuntul ale galeriilor comerciale de artă -vânzarea cu amănuntul a produselor nealimentare, n.c.a.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al altor bunuri noi, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaGeorge Călinescu nr. 4, Iaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
243.704
Profit (Lei)
-41.562
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 243.704 | -41.562 | -3.464 | 389.788 | 46.597 | 102.420 | -240.771 | 1 |
| 2023 | 208.854 | 0 | 0 | 359.815 | 58.576 | 102.030 | -199.209 | 2 |
| 2022 | 220.136 | 0 | 0 | 275.471 | 70.554 | 103.080 | -101.837 | 2 |
| 2021 | 282.301 | 20.924 | 1.744 | 21.725 | 21.306 | 89.819 | 89.400 | 1 |
| 2020 | 291.974 | 63.791 | 5.316 | 45.599 | 24.857 | 89.218 | 68.476 | 1 |
| 2019 | 174.319 | 32.766 | 2.731 | 121.311 | 28.408 | 197.534 | 104.631 | 1 |
| 2018 | 277.157 | 3.223 | 269 | 4.577 | 0 | 149.807 | 145.230 | 2 |
| 2017 | 195.818 | 79.620 | 6.635 | 336 | 0 | 142.343 | 142.007 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-17.05%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
17.26%
Lichiditate curentă
0.26
Viteza rotație active
1.64
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-17.05%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
17.26%
Profit net per salariat
-41.562 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -17.05% | 0% | 0% | 7.41% | 21.85% | 18.8% | 1.16% | 40.66% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 7.99% | 22.75% | 19.8% | 2.16% | 41.84% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 17.26% | 0% | 0% | 23.4% | 93.16% | 31.32% | 2.22% | 56.07% |
| Profit net per salariat | -41.562 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 20.924 Lei | 63.791 Lei | 32.766 Lei | 1.612 Lei | 79.620 Lei |
Viteza rotație active
1.64
Viteza rotație stocuri
3.63
Durata medie încasare creanțe
11.12 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.64 | 1.3 | 1.27 | 2.54 | 2.56 | 0.77 | 1.85 | 1.38 |
| Viteza rotație stocuri | 3.63 | 4.36 | 3.05 | 3.46 | 4.2 | 1.38 | 6.37 | 4.13 |
| Durata medie încasare creanțe | 11.12 zile | 13.73 zile | 12.31 zile | 0.33 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 243.704 Lei | 104.427 Lei | 110.068 Lei | 282.301 Lei | 291.974 Lei | 174.319 Lei | 138.579 Lei | 195.818 Lei |
Lichiditate curentă
0.26
Lichiditate imediată
0.09
Pondere active imobilizate
31.27%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.26 | 0.28 | 0.37 | 4.13 | 1.96 | 1.63 | 32.73 | 423.64 |
| Lichiditate imediată | 0.09 | 0.15 | 0.11 | 0.37 | 0.43 | 0.59 | 23.23 | 282.61 |
| Pondere active imobilizate | 31.27% | 36.47% | 40.63% | 19.17% | 21.79% | 12.57% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 68.73% | 63.53% | 59.37% | 80.83% | 78.21% | 87.43% | 100% | 100% |
©Firme.ro