Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGRO CEREALTIM SRL
Cod unic de înregistrare RO 34632605 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ5/920/2015
EUIDROONRC.J5/920/2015
Data înființării10.06.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
113
Această clasă include:
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea legumelor si a pepenilor, a radacinoaselor si tuberculilor
Informații de contact
AdresaSălard nr. 529, Sălard, Bihor
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
4.702
Profit (Lei)
3.630
Număr angajați
0
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4.702 | 3.630 | 303 | 54.893 | 84.464 | 42.879 | 72.450 | 0 |
| 2023 | 33.122 | 18.883 | 1.574 | 17.724 | 60 | 86.483 | 68.819 | 0 |
| 2022 | 27.660 | 26.728 | 2.227 | 30.502 | 60 | 80.378 | 49.936 | 0 |
| 2021 | 9.441 | 9.031 | 753 | 29.852 | 60 | 53.000 | 23.208 | 0 |
| 2020 | 8.468 | 4.510 | 376 | 39.731 | 60 | 53.848 | 14.177 | 0 |
| 2019 | 19.277 | 11.935 | 995 | 19.931 | 60 | 39.538 | 19.667 | 0 |
| 2018 | 5.641 | 5.399 | 450 | 16.210 | 60 | 23.882 | 7.732 | 0 |
| 2017 | 10.136 | 2.133 | 178 | 11.352 | 0 | 13.685 | 2.333 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
77.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.01%
Lichiditate curentă
0.78
Viteza rotație active
0.04
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
77.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.01%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 77.2% | 57.01% | 96.63% | 95.66% | 53.26% | 61.91% | 95.71% | 21.04% |
| Marjă profit brut | 91.05% | 65.98% | 98.98% | 96.94% | 54.5% | 64% | 95.71% | 22.44% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 5.01% | 27.44% | 53.52% | 38.91% | 31.81% | 60.69% | 69.83% | 91.43% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.04
Viteza rotație stocuri
0.79
Durata medie încasare creanțe
2072.4 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.04 | 0.38 | 0.34 | 0.18 | 0.16 | 0.49 | 0.24 | 0.74 |
| Viteza rotație stocuri | 0.79 | 5.54 | 4.63 | 1.58 | 1.42 | 2.03 | 0.59 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2072.4 zile | 816.53 zile | 594.83 zile | 861.25 zile | 762.8 zile | 268.79 zile | 51.57 zile | 28.7 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.78
Lichiditate imediată
0.67
Pondere active imobilizate
66.33%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.78 | 4.88 | 2.64 | 1.78 | 1.36 | 1.98 | 1.47 | 1.21 |
| Lichiditate imediată | 0.67 | 4.54 | 2.44 | 1.58 | 1.2 | 1.51 | 0.89 | 1.21 |
| Pondere active imobilizate | 66.33% | 0.07% | 0.07% | 0.11% | 0.11% | 0.15% | 0.25% | 0% |
| Pondere active circulante | 33.67% | 99.93% | 99.93% | 99.89% | 99.89% | 99.85% | 99.75% | 100% |
©Firme.ro