Companie
Detalii identificare
Nume firmăNG IBERIA 74 SRL
Cod unic de înregistrare RO 34635652 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015000744175
EUIDROONRC.J2015000744175
Data înființării11.06.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8130
Această clasă include:
-plantarea, îngrijirea şi întreţinerea de: -parcuri şi grădini pentru: -facilităţi de locuit particulare şi publice -clădiri publice şi semi-publice (şcoli, spitale, clădiri administrative, clădiri ale bisericilor etc.) -terenuri municipale (parcuri, zone verzi, cimitire etc.) -spaţiile verzi de pe autostrăzi (şosele, linii de tren şi tramvai, căi navigabile, porturi) -clădiri industriale şi comerciale -spatii verzi pentru: -clădiri (grădini pe terase, verdeaţă pe faţade, grădini interioare) -terenuri de sport (terenuri de fotbal, terenuri de golf etc.), terenuri de joacă, pajişti pentru băi de soare şi alte parcuri recreative - ape stătătoare şi curgătoare (bazine, zone inundabile, eleştee, bazine de înot, şanţuri, cursuri de apă, sisteme de canalizare) -plante pentru protecţia împotriva zgomotului, vântului, eroziunii, vizibilităţii şi a luminii orbitoare Această clasă exclude: -producţia comercială şi plantarea pentru producţia comercială a plantelor, pomilor,
diviziunile 01,02 -activitatea din pepiniere (inclusiv pentru împăduriri),
0130, 0230 -păstrarea solului în bună stare ecologică pentru utilizarea în agricultură,
0161 -activităţi de construcţii în scopuri peisagistice,
secţiunea F -activităţi de proiectare şi arhitectură peisagistică,
7111
-plantarea, îngrijirea şi întreţinerea de: -parcuri şi grădini pentru: -facilităţi de locuit particulare şi publice -clădiri publice şi semi-publice (şcoli, spitale, clădiri administrative, clădiri ale bisericilor etc.) -terenuri municipale (parcuri, zone verzi, cimitire etc.) -spaţiile verzi de pe autostrăzi (şosele, linii de tren şi tramvai, căi navigabile, porturi) -clădiri industriale şi comerciale -spatii verzi pentru: -clădiri (grădini pe terase, verdeaţă pe faţade, grădini interioare) -terenuri de sport (terenuri de fotbal, terenuri de golf etc.), terenuri de joacă, pajişti pentru băi de soare şi alte parcuri recreative - ape stătătoare şi curgătoare (bazine, zone inundabile, eleştee, bazine de înot, şanţuri, cursuri de apă, sisteme de canalizare) -plante pentru protecţia împotriva zgomotului, vântului, eroziunii, vizibilităţii şi a luminii orbitoare Această clasă exclude: -producţia comercială şi plantarea pentru producţia comercială a plantelor, pomilor,
diviziunile 01,02 -activitatea din pepiniere (inclusiv pentru împăduriri),
0130, 0230 -păstrarea solului în bună stare ecologică pentru utilizarea în agricultură,
0161 -activităţi de construcţii în scopuri peisagistice,
secţiunea F -activităţi de proiectare şi arhitectură peisagistică,
7111
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati de peisagistica si servicii pentru cladiri
Obiect activitateActivitati de intretinere peisagistica
Informații de contact
AdresaBrăilei nr. 175 A, Loc. Galaţi | Municipiul Galaţi, Galaţi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
800.272
Profit (Lei)
302.510
Număr angajați
5
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 800.272 | 302.510 | 25.209 | 94.482 | 490.281 | 205.862 | 601.661 | 5 |
| 2023 | 843.843 | 639.666 | 53.306 | 282.805 | 523.062 | 789.400 | 1.029.657 | 3 |
| 2022 | 642.316 | 635.643 | 52.970 | 475.690 | 448.429 | 676.635 | 649.374 | 1 |
| 2021 | 101.754 | 0 | 0 | 446.887 | 448.429 | 12.381 | 13.923 | 1 |
| 2018 | 147.300 | 31.225 | 2.602 | 12.872 | 3.540 | 56.602 | 47.270 | 3 |
| 2017 | 5.000 | 3.299 | 275 | 9.577 | 0 | 25.622 | 16.045 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
37.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
50.28%
Lichiditate curentă
2.18
Viteza rotație active
1.15
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
37.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
50.28%
Profit net per salariat
60.502 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 37.8% | 75.8% | 98.96% | 0% | 21.2% | 65.98% |
| Marjă profit brut | 40.27% | 76.78% | 99.94% | 0.73% | 22.09% | 68.98% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 50.28% | 62.12% | 97.89% | 0% | 66.06% | 20.56% |
| Profit net per salariat | 60.502 Lei | 213.222 Lei | 635.643 Lei | 0 Lei | 10.408 Lei | 3.299 Lei |
Viteza rotație active
1.15
Viteza rotație stocuri
113.39
Durata medie încasare creanțe
67.72 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.15 | 0.64 | 0.57 | 0.22 | 2.45 | 0.2 |
| Viteza rotație stocuri | 113.39 | 237.7 | 53.38 | 8.46 | 2.68 | 19.01 |
| Durata medie încasare creanțe | 67.72 zile | 330.8 zile | 126.3 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 160.054 Lei | 281.281 Lei | 642.316 Lei | 101.754 Lei | 49.100 Lei | 5.000 Lei |
Lichiditate curentă
2.18
Lichiditate imediată
2.1
Pondere active imobilizate
70.43%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.18 | 2.79 | 1.42 | 0.03 | 4.4 | 2.68 |
| Lichiditate imediată | 2.1 | 2.78 | 1.4 | 0 | 0.13 | 2.65 |
| Pondere active imobilizate | 70.43% | 39.85% | 39.86% | 97.31% | 5.89% | 0% |
| Pondere active circulante | 29.57% | 60.15% | 60.14% | 2.69% | 94.11% | 100% |
©Firme.ro