Companie
Detalii identificare
Nume firmăSQUARE EDGE DESIGN S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 34637769 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015001768127
EUIDROONRC.J2015001768127
Data înființării11.06.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
AdresaCrizantemelor nr. 20, Sat Jucu De Sus | Comuna Jucu, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
341.097
Profit (Lei)
108.663
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 341.097 | 108.663 | 9.055 | 113.855 | 52.628 | 170.235 | 109.155 | 1 |
| 2023 | 282.056 | 78.742 | 6.562 | 158.769 | 62.747 | 156.729 | 79.235 | 1 |
| 2022 | 240.204 | 121.583 | 10.132 | 85.249 | 62.594 | 343.848 | 321.193 | 1 |
| 2021 | 65.000 | 21.357 | 1.780 | 3.240 | 0 | 243.350 | 240.110 | 0 |
| 2020 | 106.841 | 74.941 | 6.245 | 4.878 | 30.000 | 233.421 | 258.543 | 1 |
| 2019 | 92.900 | 77.964 | 6.497 | 9.454 | 30.000 | 163.056 | 183.602 | 1 |
| 2018 | 40.625 | 32.903 | 2.742 | 1.273 | 30.000 | 76.911 | 105.638 | 1 |
| 2017 | 48.355 | 42.779 | 3.565 | 1.091 | 0 | 73.826 | 72.735 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
31.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.55%
Lichiditate curentă
1.5
Viteza rotație active
1.53
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
31.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.55%
Profit net per salariat
108.663 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 31.86% | 27.92% | 50.62% | 32.86% | 70.14% | 83.92% | 80.99% | 88.47% |
| Marjă profit brut | 33.38% | 28.94% | 52.89% | 35.56% | 72.72% | 86.92% | 83.99% | 91.47% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.55% | 99.38% | 37.85% | 8.89% | 28.99% | 42.46% | 31.15% | 58.81% |
| Profit net per salariat | 108.663 Lei | 78.742 Lei | 121.583 Lei | n/a | 74.941 Lei | 77.964 Lei | 32.903 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.53
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
135.02 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.53 | 1.29 | 0.59 | 0.27 | 0.41 | 0.48 | 0.38 | 0.65 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 135.02 zile | 135.51 zile | 0.76 zile | 2.89 zile | 484.21 zile | 323.1 zile | 557.5 zile | 319.22 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 341.097 Lei | 282.056 Lei | 240.204 Lei | n/a | 106.841 Lei | 92.900 Lei | 40.625 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.5
Lichiditate imediată
1.5
Pondere active imobilizate
23.61%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.5 | 0.99 | 4.03 | 75.11 | 47.85 | 17.25 | 60.42 | 67.67 |
| Lichiditate imediată | 1.5 | 0.99 | 4.03 | 75.11 | 47.85 | 17.25 | 60.42 | 67.67 |
| Pondere active imobilizate | 23.61% | 28.59% | 15.4% | 0% | 11.39% | 15.54% | 28.06% | 0% |
| Pondere active circulante | 76.39% | 71.41% | 84.6% | 100% | 88.61% | 84.46% | 71.94% | 100% |
©Firme.ro