Companie
Detalii identificare
Nume firmăCLAU FLOR CRIS SRL
Cod unic de înregistrare RO 34650458 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/1451/2015
EUIDROONRC.J35/1451/2015
Data înființării15.06.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
AdresaG-Ral Ion Dragalina nr. 12, Lugoj, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
462.847
Profit (Lei)
-21.052
Număr angajați
2
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 462.847 | -21.052 | -1.754 | 234.768 | 0 | 19.605 | -215.163 | 2 |
| 2023 | 524.398 | 0 | 0 | 223.782 | 0 | 29.671 | -194.111 | 2 |
| 2022 | 527.394 | 0 | 0 | 202.244 | 0 | 36.104 | -166.140 | 3 |
| 2021 | 540.296 | 0 | 0 | 148.701 | 0 | 41.611 | -107.090 | 2 |
| 2020 | 661.897 | 0 | 0 | 98.190 | 245 | 35.806 | -62.139 | 2 |
| 2019 | 639.103 | 0 | 0 | 100.781 | 1.223 | 47.928 | -51.630 | 2 |
| 2018 | 575.232 | 0 | 0 | 75.276 | 2.202 | 42.472 | -30.602 | 3 |
| 2017 | 625.305 | 0 | 0 | 33.508 | 3.181 | 36.516 | 6.189 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-4.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.78%
Lichiditate curentă
0.08
Viteza rotație active
23.61
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-4.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.78%
Profit net per salariat
-10.526 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -4.55% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 9.78% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -10.526 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
23.61
Viteza rotație stocuri
30.93
Durata medie încasare creanțe
1.52 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 23.61 | 17.67 | 14.61 | 12.98 | 18.36 | 13 | 12.88 | 15.75 |
| Viteza rotație stocuri | 30.93 | 22.62 | 18.44 | 15.21 | 22.08 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1.52 zile | 0.32 zile | 2.12 zile | 1.71 zile | 0.37 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 231.424 Lei | 262.199 Lei | 175.798 Lei | 270.148 Lei | 330.949 Lei | 319.552 Lei | 191.744 Lei | 208.435 Lei |
Lichiditate curentă
0.08
Lichiditate imediată
0.02
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.08 | 0.13 | 0.18 | 0.28 | 0.36 | 0.48 | 0.56 | 1.09 |
| Lichiditate imediată | 0.02 | 0.03 | 0.04 | 0.04 | 0.06 | 0.48 | 0.56 | 1.09 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.68% | 2.49% | 4.93% | 8.01% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.32% | 97.51% | 95.07% | 91.99% |
©Firme.ro