Companie
Detalii identificare
Nume firmăTIAD ACCOUNTING SRL
Cod unic de înregistrare34765113 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015008529400
EUIDROONRC.J2015008529400
Data înființării10.07.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaBerceni nr. 96, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
299.716
Profit (Lei)
-8.939
Număr angajați
3
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 299.716 | -8.939 | -745 | 67.512 | 7.809 | 46.561 | -8.699 | 3 |
| 2023 | 299.750 | 51.877 | 4.323 | 30.466 | 9.415 | 73.168 | 52.117 | 3 |
| 2022 | 298.955 | 65.083 | 5.424 | 43.240 | 10.030 | 98.533 | 65.323 | 3 |
| 2021 | 298.906 | 121.498 | 10.125 | 5.402 | 11.222 | 115.918 | 121.738 | 4 |
| 2020 | 298.995 | 123.340 | 10.278 | 36.084 | 12.443 | 147.921 | 123.580 | 4 |
| 2019 | 294.500 | 60.596 | 5.050 | 43.944 | 0 | 108.780 | 60.836 | 4 |
| 2018 | 287.500 | 78.274 | 6.523 | 20.820 | 0 | 126.108 | 105.288 | 4 |
| 2017 | 219.475 | 26.774 | 2.231 | 30.931 | 0 | 102.474 | 71.543 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-2.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.69
Viteza rotație active
5.51
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-2.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-2.980 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -2.98% | 17.31% | 21.77% | 40.65% | 41.25% | 20.58% | 27.23% | 12.2% |
| Marjă profit brut | 0% | 18.31% | 22.77% | 41.65% | 42.25% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 99.54% | 99.63% | 99.8% | 99.81% | 99.61% | 74.34% | 37.42% |
| Profit net per salariat | -2.980 Lei | 17.292 Lei | 21.694 Lei | 30.375 Lei | 30.835 Lei | 15.149 Lei | 19.569 Lei | 6.694 Lei |
Viteza rotație active
5.51
Viteza rotație stocuri
640.42
Durata medie încasare creanțe
55.07 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 5.51 | 3.63 | 2.75 | 2.35 | 1.86 | 2.71 | 2.28 | 2.14 |
| Viteza rotație stocuri | 640.42 | 0 | 0 | 0 | 33.67 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 55.07 zile | 86.12 zile | 119.22 zile | 132.13 zile | 116.8 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 99.905 Lei | 99.917 Lei | 99.652 Lei | 74.727 Lei | 74.749 Lei | 73.625 Lei | 71.875 Lei | 54.869 Lei |
Lichiditate curentă
0.69
Lichiditate imediată
0.68
Pondere active imobilizate
14.36%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.69 | 2.4 | 2.28 | 21.46 | 4.1 | 2.48 | 6.06 | 3.31 |
| Lichiditate imediată | 0.68 | 2.4 | 2.28 | 21.46 | 3.85 | 2.48 | 6.06 | 3.31 |
| Pondere active imobilizate | 14.36% | 11.4% | 9.24% | 8.83% | 7.76% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 85.64% | 88.6% | 90.76% | 91.17% | 92.24% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro