Companie
Detalii identificare
Nume firmăDEALEXIS CAKEDESIGN S.R.L.
Cod unic de înregistrare34795335 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ17/906/2015
EUIDROONRC.J17/906/2015
Data înființării20.07.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1071
Această clasă include:
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
Informații de contact
AdresaIonel Fernic nr. 39, Galaţi, Galaţi
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
276.876
Profit (Lei)
-14.478
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 276.876 | -14.478 | -1.207 | 98.826 | 131.248 | 52.928 | 85.350 | 1 |
| 2023 | 214.583 | 40.059 | 3.338 | 95.302 | 176.472 | 18.658 | 99.828 | 1 |
| 2022 | 252.219 | 51.193 | 4.266 | 40.573 | 14.198 | 86.144 | 59.769 | 1 |
| 2021 | 310.395 | 111.250 | 9.271 | 29.959 | 10.303 | 58.432 | 38.776 | 2 |
| 2020 | 170.859 | 21.868 | 1.822 | 91.453 | 15.285 | 3.694 | -72.474 | 2 |
| 2019 | 130.143 | 0 | 0 | 110.371 | 8.261 | 7.769 | -94.341 | 3 |
| 2018 | 73.846 | 0 | 0 | 84.468 | 9.968 | 28.404 | -46.096 | 2 |
| 2017 | 16.678 | 0 | 0 | 48.831 | 9.719 | 14.284 | -24.828 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-5.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-16.96%
Lichiditate curentă
0.54
Viteza rotație active
1.5
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-5.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-16.96%
Profit net per salariat
-14.478 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -5.23% | 18.67% | 20.3% | 35.84% | 12.8% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 19.53% | 21.28% | 36.71% | 13.46% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -16.96% | 40.13% | 85.65% | 100% | -30.17% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -14.478 Lei | 40.059 Lei | 51.193 Lei | 55.625 Lei | 10.934 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.5
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
2.85 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.5 | 1.1 | 2.51 | 4.52 | 9 | 8.12 | 1.92 | 0.69 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 23.75 | 2.75 | 1.74 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.85 zile | 2.89 zile | 5.3 zile | 2.54 zile | 0 zile | 3.53 zile | 0 zile | 65.66 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 276.876 Lei | 214.583 Lei | 252.219 Lei | 155.198 Lei | 85.430 Lei | 43.381 Lei | 36.923 Lei | 8.339 Lei |
Lichiditate curentă
0.54
Lichiditate imediată
0.54
Pondere active imobilizate
71.26%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.54 | 0.2 | 2.12 | 1.95 | 0.04 | 0.07 | 0.34 | 0.29 |
| Lichiditate imediată | 0.54 | 0.2 | 2.12 | 1.95 | 0.04 | 0.02 | 0.02 | 0.1 |
| Pondere active imobilizate | 71.26% | 90.44% | 14.15% | 14.99% | 80.54% | 51.53% | 25.98% | 40.49% |
| Pondere active circulante | 28.74% | 9.56% | 85.85% | 85.01% | 19.46% | 48.47% | 74.02% | 59.51% |
©Firme.ro