Companie
Detalii identificare
Nume firmăGKTECH SRL
Cod unic de înregistrare RO 34832751 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015002295123
EUIDROONRC.J2015002295123
Data înființării30.07.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6203
Această clasă include: activităţi de management şi exploatare, în locaţie, a sistemelor de calculatoare ale clienţilor şi/sau a facilităţilor de prelucrare a datelor, precum şi serviciile anexe pentru acestea.
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateActivitati de management (gestiune si exploatare) a mijloacelor de calcul
Informații de contact
AdresaPlugarilor nr. 33A, Loc. Gherla | Municipiul Gherla, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
209.806
Profit (Lei)
38.479
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 209.806 | 38.479 | 3.207 | 34.446 | 34.238 | 52.220 | 52.012 | 1 |
| 2023 | 151.287 | 27.104 | 2.259 | 9.208 | 48.173 | 50.765 | 89.730 | 1 |
| 2022 | 155.138 | 48.177 | 4.015 | 8.370 | 66.365 | 82.883 | 140.878 | 1 |
| 2021 | 110.980 | 46.796 | 3.900 | 14.418 | 68.936 | 70.289 | 124.807 | 1 |
| 2020 | 90.049 | 26.747 | 2.229 | 17.335 | 15.129 | 80.217 | 78.011 | 1 |
| 2019 | 92.716 | 41.809 | 3.484 | 25.003 | 22.112 | 81.879 | 78.988 | 1 |
| 2018 | 64.912 | 45.663 | 3.805 | 3.964 | 764 | 66.579 | 63.379 | 0 |
| 2017 | 58.395 | 40.176 | 3.348 | 2.204 | 2.597 | 40.023 | 40.416 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
18.34%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
73.98%
Lichiditate curentă
1.52
Viteza rotație active
2.43
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
18.34%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
73.98%
Profit net per salariat
38.479 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 18.34% | 17.92% | 31.05% | 42.17% | 29.7% | 45.09% | 70.35% | 68.8% |
| Marjă profit brut | 19.34% | 18.92% | 33.54% | 45.28% | 31.07% | 47.13% | 73.35% | 71.8% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 73.98% | 30.21% | 34.2% | 37.49% | 34.29% | 52.93% | 72.05% | 99.41% |
| Profit net per salariat | 38.479 Lei | 27.104 Lei | 48.177 Lei | 46.796 Lei | 26.747 Lei | 41.809 Lei | n/a | 40.176 Lei |
Viteza rotație active
2.43
Viteza rotație stocuri
9.72
Durata medie încasare creanțe
3.45 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.43 | 1.53 | 1.04 | 0.8 | 0.94 | 0.89 | 0.96 | 1.37 |
| Viteza rotație stocuri | 9.72 | 0 | 1846.88 | 143.76 | 2046.57 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 3.45 zile | 0.83 zile | 1.45 zile | 0 zile | 0 zile | 5.15 zile | 0 zile | 0.89 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 209.806 Lei | 151.287 Lei | 155.138 Lei | 110.980 Lei | 90.049 Lei | 92.716 Lei | n/a | 58.395 Lei |
Lichiditate curentă
1.52
Lichiditate imediată
0.89
Pondere active imobilizate
39.6%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.52 | 5.51 | 9.9 | 4.88 | 4.63 | 3.27 | 16.8 | 18.16 |
| Lichiditate imediată | 0.89 | 5.51 | 9.89 | 4.82 | 4.62 | 3.27 | 16.8 | 18.16 |
| Pondere active imobilizate | 39.6% | 48.69% | 44.47% | 49.51% | 15.87% | 21.26% | 1.13% | 6.09% |
| Pondere active circulante | 60.4% | 51.31% | 55.53% | 50.49% | 84.13% | 78.74% | 98.87% | 93.91% |
©Firme.ro