Companie
Detalii identificare
Nume firmăCHILIPIRIM IT SRL
Cod unic de înregistrare RO 34866150 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/9735/2015
EUIDROONRC.J40/9735/2015
Data înființării07.08.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4741
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a calculatoarelor -vânzarea cu amănuntul a echipamentelor periferice pentru calculatoare -vânzarea cu amănuntul a consolelor pentru jocuri video -vânzarea cu amănuntul a software-ului de utilizare generală, inclusiv al jocurilor video Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a discurilor şi benzilor neînregistrate,
4763
-vânzarea cu amănuntul a calculatoarelor -vânzarea cu amănuntul a echipamentelor periferice pentru calculatoare -vânzarea cu amănuntul a consolelor pentru jocuri video -vânzarea cu amănuntul a software-ului de utilizare generală, inclusiv al jocurilor video Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a discurilor şi benzilor neînregistrate,
4763
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al calculatoarelor, unitatilor periferice si software-ului in magazine specializate
Informații de contact
AdresaDeltei nr. 17, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
475.071
Profit (Lei)
49.798
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 475.071 | 49.798 | 4.150 | 305.568 | 2.765 | 58.328 | -244.475 | 1 |
| 2023 | 289.517 | 0 | 0 | 308.617 | 2.765 | 11.581 | -294.271 | 1 |
| 2022 | 189.779 | 0 | 0 | 360.527 | 2.765 | 85.148 | -272.614 | 1 |
| 2021 | 246.096 | 14.898 | 1.242 | 302.913 | 2.765 | 107.864 | -192.284 | 0 |
| 2020 | 205.280 | 0 | 0 | 299.524 | 2.765 | 89.577 | -207.182 | 0 |
| 2019 | 190.854 | 0 | 0 | 137.083 | 2.765 | 24.444 | -109.874 | 0 |
| 2018 | 51.116 | 0 | 0 | 43.361 | 2.765 | 3.486 | -37.110 | 0 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 8.054 | 0 | 635 | -7.419 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
10.48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-20.37%
Lichiditate curentă
0.19
Viteza rotație active
7.78
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
10.48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-20.37%
Profit net per salariat
49.798 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 10.48% | 0% | 0% | 6.05% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 12.56% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -20.37% | 0% | 0% | -7.75% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 49.798 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
7.78
Viteza rotație stocuri
73.93
Durata medie încasare creanțe
0.96 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 7.78 | 20.18 | 2.16 | 2.22 | 2.22 | 7.01 | 8.18 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 73.93 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.96 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 475.071 Lei | 289.517 Lei | 189.779 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.19
Lichiditate imediată
0.17
Pondere active imobilizate
4.53%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.19 | 0.04 | 0.24 | 0.36 | 0.3 | 0.18 | 0.08 | 0.08 |
| Lichiditate imediată | 0.17 | 0.04 | 0.24 | 0.36 | 0.3 | 0.18 | 0.08 | 0.08 |
| Pondere active imobilizate | 4.53% | 19.27% | 3.15% | 2.5% | 2.99% | 10.16% | 44.23% | 0% |
| Pondere active circulante | 95.47% | 80.73% | 96.85% | 97.5% | 97.01% | 89.84% | 55.77% | 100% |
©Firme.ro