Companie
Detalii identificare
Nume firmăMESEMBRIA SRL
Cod unic de înregistrare34881541 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015009921407
EUIDROONRC.J2015009921407
Data înființării12.08.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5510
Această clasă include asigurarea cazării de scurtă durată, de obicei zilnică sau săptămânală, pentru vizitatori. Cazarea este asigurată în camere de oaspeţi şi apartamente mobilate, uneori prevăzute cu chicinete. Unităţile clasificate aici asigură servicii zilnice de curăţenie şi oferă musafirilor o gamă de servicii suplimentare cum ar fi servicii de asigurare a hranei şi băuturilor, parcare, servicii de spălătorie, camere de gimnastică şi piscine, facilităţi recreative şi facilităţi pentru conferinţe şi convenţii. Această clasă include servicii de cazare furnizate de: -hoteluri -hoteluri din staţiuni balneare -hoteluri cu apartamente -moteluri Această clasă exclude: -asigurarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare permanentă, de obicei lunar sau anual,
diviziunea 68
diviziunea 68
Industrie
Hoteluri şi restaurante
SectorHoteluri si alte facilitati de cazare
Obiect activitateHoteluri si alte facilitati de cazare similare
Informații de contact
AdresaPăstorului nr. 64, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
254.320
Profit (Lei)
170.962
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 254.320 | 170.962 | 14.247 | 231.042 | 0 | 402.244 | 171.202 | 1 |
| 2023 | 283.609 | 225.833 | 18.819 | 47.913 | 0 | 335.269 | 287.356 | 1 |
| 2022 | 273.339 | 203.846 | 16.987 | 35.021 | 0 | 239.107 | 204.086 | 1 |
| 2021 | 212.419 | 136.427 | 11.369 | 13.645 | 0 | 486.441 | 472.796 | 1 |
| 2020 | 182.696 | 144.200 | 12.017 | 13.098 | 0 | 349.467 | 336.369 | 1 |
| 2019 | 247.524 | 157.436 | 13.120 | 7.927 | 0 | 325.201 | 314.274 | 1 |
| 2018 | 239.874 | 156.598 | 13.050 | 13.112 | 0 | 169.950 | 156.838 | 1 |
| 2017 | 201.742 | 97.793 | 8.149 | 6.048 | 0 | 127.864 | 110.016 | 2 |
Marja profit net
67.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.86%
Lichiditate curentă
1.74
Viteza rotație active
0.63
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
67.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.86%
Profit net per salariat
170.962 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 67.22% | 79.63% | 74.58% | 64.23% | 78.93% | 63.6% | 65.28% | 48.47% |
| Marjă profit brut | 68.2% | 80.61% | 75.45% | 65.21% | 79.9% | 64.6% | 66.28% | 49.47% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.86% | 78.59% | 99.88% | 28.86% | 42.87% | 50.1% | 99.85% | 88.89% |
| Profit net per salariat | 170.962 Lei | 225.833 Lei | 203.846 Lei | 136.427 Lei | 144.200 Lei | 157.436 Lei | 156.598 Lei | 48.897 Lei |
Viteza rotație active
0.63
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
14.25 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.63 | 0.85 | 1.14 | 0.44 | 0.52 | 0.76 | 1.41 | 1.58 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 14.25 zile | 0 zile | 190.37 zile | 34.37 zile | 39.96 zile | 29.49 zile | 30.43 zile | 36.18 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 254.320 Lei | 283.609 Lei | 273.339 Lei | 212.419 Lei | 182.696 Lei | 247.524 Lei | 239.874 Lei | 100.871 Lei |