Companie
Detalii identificare
Nume firmăANGADA INTEX S.R.L.
Cod unic de înregistrare34907137 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015000461069
EUIDROONRC.J2015000461069
Data înființării19.08.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
AdresaLiviu Rebreanu nr. 14, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
299.800
Profit (Lei)
110.043
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 299.800 | 110.043 | 9.170 | 9.342 | 25.480 | 94.145 | 110.283 | 1 |
| 2023 | 296.500 | 52.183 | 4.349 | 29.533 | 30.861 | 51.095 | 52.423 | 1 |
| 2022 | 299.700 | 188.215 | 15.685 | 32.407 | 27.616 | 193.246 | 188.455 | 1 |
| 2021 | 298.150 | 202.202 | 16.850 | 2.443 | 12.736 | 192.149 | 202.442 | 1 |
| 2020 | 298.255 | 223.957 | 18.663 | 4.328 | 0 | 228.525 | 224.197 | 1 |
| 2019 | 299.915 | 134.370 | 11.198 | 6.920 | 0 | 141.530 | 134.610 | 1 |
| 2018 | 298.510 | 183.033 | 15.253 | 6.962 | 10.338 | 179.897 | 183.273 | 1 |
| 2017 | 219.800 | 124.249 | 10.354 | 4.147 | 31.991 | 96.645 | 124.489 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
36.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.78%
Lichiditate curentă
10.08
Viteza rotație active
2.51
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
36.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.78%
Profit net per salariat
110.043 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 36.71% | 17.6% | 62.8% | 67.82% | 75.09% | 44.8% | 61.32% | 56.53% |
| Marjă profit brut | 44.03% | 18.6% | 65.03% | 70.76% | 77.44% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.78% | 99.54% | 99.87% | 99.88% | 99.89% | 99.82% | 99.87% | 99.81% |
| Profit net per salariat | 110.043 Lei | 52.183 Lei | 188.215 Lei | 202.202 Lei | 223.957 Lei | 134.370 Lei | 183.033 Lei | 124.249 Lei |
Viteza rotație active
2.51
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
128.96 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.51 | 3.62 | 1.36 | 1.46 | 1.31 | 2.12 | 1.57 | 1.71 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 128.96 zile | 16.28 zile | 235.08 zile | 221.66 zile | 230.82 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 299.800 Lei | 296.500 Lei | 299.700 Lei | 298.150 Lei | 298.255 Lei | 299.915 Lei | 298.510 Lei | 219.800 Lei |
Lichiditate curentă
10.08
Lichiditate imediată
10.08
Pondere active imobilizate
21.3%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10.08 | 1.73 | 5.96 | 78.65 | 52.8 | 20.45 | 25.84 | 23.3 |
| Lichiditate imediată | 10.08 | 1.73 | 5.96 | 78.65 | 52.8 | 20.45 | 25.84 | 23.3 |
| Pondere active imobilizate | 21.3% | 37.66% | 12.5% | 6.22% | 0% | 0% | 5.43% | 24.87% |
| Pondere active circulante | 78.7% | 62.34% | 87.5% | 93.78% | 100% | 100% | 94.57% | 75.13% |
©Firme.ro