Companie
Detalii identificare
Nume firmăMELIDORI CRIS SRL
Cod unic de înregistrare RO 34925915 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015000475064
EUIDROONRC.J2015000475064
Data înființării25.08.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4779
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al cărţilor second-hand -comerţul cu amănuntul al altor bunuri second-hand -comerţul cu amănuntul al antichităţilor -activităţi ale caselor de licitaţie (cu amănuntul ) Această clasă exclude: -comerţul cu amănuntul al autovehiculelor second-hand,
451 -activităţi ale licitaţiilor pe Internet şi alte licitaţii care se desfăşoară în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul),
4791, 4799 -activităţi ale caselor de amanet,
6492
-comerţul cu amănuntul al cărţilor second-hand -comerţul cu amănuntul al altor bunuri second-hand -comerţul cu amănuntul al antichităţilor -activităţi ale caselor de licitaţie (cu amănuntul ) Această clasă exclude: -comerţul cu amănuntul al autovehiculelor second-hand,
451 -activităţi ale licitaţiilor pe Internet şi alte licitaţii care se desfăşoară în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul),
4791, 4799 -activităţi ale caselor de amanet,
6492
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al bunurilor de ocazie vandute prin magazine
Informații de contact
AdresaSperanţei nr. 2B, Viişoara, Bistriţa-Năsăud
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
812.937
Profit (Lei)
300.230
Număr angajați
5
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 812.937 | 300.230 | 25.019 | 602.094 | 608.848 | 294.676 | 301.430 | 5 |
| 2024 | 791.009 | 230.225 | 19.185 | 399.844 | 526.472 | 104.797 | 231.425 | 4 |
| 2023 | 252.021 | 42.713 | 3.559 | 4.166 | 868 | 67.973 | 64.675 | 4 |
| 2022 | 262.422 | 20.762 | 1.730 | 74.431 | 2.025 | 94.368 | 21.962 | 5 |
| 2021 | 278.660 | 71.779 | 5.982 | 79.038 | 7.826 | 144.191 | 72.979 | 4 |
| 2020 | 273.117 | 86.529 | 7.211 | 4.898 | 8.983 | 83.644 | 87.729 | 5 |
| 2019 | 264.780 | 68.627 | 5.719 | 11.865 | 4.644 | 77.048 | 69.827 | 7 |
| 2018 | 281.669 | 69.987 | 5.832 | 4.916 | 4.644 | 71.259 | 70.987 | 7 |
| 2017 | 219.819 | 4.763 | 397 | 19.553 | 1.000 | 24.316 | 5.763 | 9 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
36.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.6%
Lichiditate curentă
0.49
Viteza rotație active
0.9
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
36.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.6%
Profit net per salariat
60.046 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 36.93% | 29.11% | 16.95% | 7.91% | 25.76% | 31.68% | 25.92% | 24.85% | 2.17% |
| Marjă profit brut | 39.46% | 31.5% | 17.87% | 8.81% | 25.76% | 32.56% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.6% | 99.48% | 66.04% | 94.54% | 98.36% | 98.63% | 98.28% | 98.59% | 82.65% |
| Profit net per salariat | 60.046 Lei | 57.556 Lei | 10.678 Lei | 4.152 Lei | 17.945 Lei | 17.306 Lei | 9.804 Lei | 9.998 Lei | 529 Lei |
Viteza rotație active
0.9
Viteza rotație stocuri
31.02
Durata medie încasare creanțe
113.85 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.9 | 1.25 | 3.66 | 2.72 | 1.83 | 2.95 | 3.24 | 3.71 | 8.68 |
| Viteza rotație stocuri | 31.02 | 14.38 | 5.31 | 3.05 | 2.06 | 5.79 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 113.85 zile | 4.43 zile | 8.74 zile | 8.72 zile | 3.81 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 162.587 Lei | 197.752 Lei | 63.005 Lei | 52.484 Lei | 69.665 Lei | 54.623 Lei | 37.826 Lei | 40.238 Lei | 24.424 Lei |
Lichiditate curentă
0.49
Lichiditate imediată
0.45
Pondere active imobilizate
67.39%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.49 | 0.26 | 16.32 | 1.27 | 1.82 | 17.08 | 6.49 | 14.5 | 1.24 |
| Lichiditate imediată | 0.45 | 0.12 | 4.91 | 0.11 | 0.11 | 7.45 | 6.49 | 14.5 | 1.24 |
| Pondere active imobilizate | 67.39% | 83.4% | 1.26% | 2.1% | 5.15% | 9.7% | 5.68% | 6.12% | 3.95% |
| Pondere active circulante | 32.61% | 16.6% | 98.74% | 97.9% | 94.85% | 90.3% | 94.32% | 93.88% | 96.05% |
©Firme.ro