Companie
Detalii identificare
Nume firmăMARGIN EDIL SRL
Cod unic de înregistrare34931844 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ39/499/2015
EUIDROONRC.J39/499/2015
Data înființării26.08.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaVămii nr. 3, Focşani, Vrancea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
392.442
Profit (Lei)
157.677
Număr angajați
4
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 392.442 | 157.677 | 13.140 | 29.113 | 0 | 187.929 | 158.816 | 4 |
| 2024 | 46.800 | 3.048 | 254 | 1.700 | 0 | 24.823 | 23.123 | 1 |
| 2023 | 0 | 0 | 0 | 24 | 0 | 20.099 | 20.075 | 0 |
| 2022 | 0 | 0 | 0 | 40.153 | 0 | 60.228 | 20.075 | 0 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 40.152 | 0 | 60.227 | 20.075 | 0 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 40.153 | 0 | 60.228 | 20.075 | 0 |
| 2019 | 28.560 | 27.172 | 2.264 | 40.153 | 0 | 60.278 | 20.125 | 0 |
| 2018 | 31.562 | 17.474 | 1.456 | 44.752 | 0 | 37.706 | -7.046 | 1 |
| 2017 | 25.480 | 7.288 | 607 | 87.483 | 0 | 62.962 | -24.521 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
40.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.28%
Lichiditate curentă
6.46
Viteza rotație active
2.09
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
40.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.28%
Profit net per salariat
39.419 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 40.18% | 6.51% | 0% | 0% | 0% | 0% | 95.14% | 55.36% | 28.6% |
| Marjă profit brut | 41.66% | 7.72% | 0% | 0% | 0% | 0% | 97.65% | 57.2% | 30.4% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.28% | 13.18% | 0% | 0% | 0% | 0% | 100% | -248% | -29.72% |
| Profit net per salariat | 39.419 Lei | 3.048 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 17.474 Lei | 7.288 Lei |
Viteza rotație active
2.09
Viteza rotație stocuri
165.94
Durata medie încasare creanțe
139.51 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.09 | 1.89 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0.47 | 0.84 | 0.4 |
| Viteza rotație stocuri | 165.94 | 393.28 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 139.51 zile | 0 zile | 0 | 0 | 0 | 0 | 294.61 zile | 0 zile | 84.72 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 98.111 Lei | 46.800 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 31.562 Lei | 25.480 Lei |
Lichiditate curentă
6.46
Lichiditate imediată
6.37
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.46 | 14.6 | 837.46 | 1.5 | 1.5 | 1.5 | 1.5 | 0.84 | 0.72 |
| Lichiditate imediată | 6.37 | 14.53 | 837.46 | 1.5 | 1.5 | 1.5 | 1.5 | 0.84 | 0.72 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro