Companie
Detalii identificare
Nume firmăGROCON-SER SRL
Cod unic de înregistrare35001670 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015001636222
EUIDROONRC.J2015001636222
Data înființării15.09.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4932
Această clasă include, de asemenea: -închirieri de autovehicule particulare, cu operator
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
AdresaHlincea nr. 20, Iaşi, Iaşi
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
83.031
Profit (Lei)
-25.797
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 83.031 | -25.797 | -2.150 | 4.187 | 30.642 | 29.198 | 55.653 | 1 |
| 2024 | 86.534 | -15.762 | -1.314 | 3.853 | 46.797 | 38.506 | 81.450 | 1 |
| 2023 | 78.892 | 0 | 0 | 7.079 | 61.283 | 43.008 | 97.212 | 1 |
| 2022 | 83.012 | 37.620 | 3.135 | 2.607 | 76.604 | 180.256 | 254.253 | 1 |
| 2021 | 68.120 | 29.925 | 2.494 | 2.373 | 0 | 219.006 | 216.633 | 1 |
| 2020 | 49.198 | 21.106 | 1.759 | 1.681 | 0 | 188.389 | 186.708 | 1 |
| 2019 | 68.111 | 22.301 | 1.858 | 3.188 | 1.274 | 167.517 | 165.603 | 1 |
| 2018 | 81.833 | 37.783 | 3.149 | 2.186 | 2.972 | 142.515 | 143.301 | 1 |
| 2017 | 101.577 | 54.685 | 4.557 | 1.722 | 4.669 | 102.571 | 105.518 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-31.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-46.35%
Lichiditate curentă
6.97
Viteza rotație active
1.39
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-31.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-46.35%
Profit net per salariat
-25.797 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -31.07% | -18.21% | 0% | 45.32% | 43.93% | 42.9% | 32.74% | 46.17% | 53.84% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 46.32% | 44.93% | 43.83% | 33.74% | 47.17% | 54.84% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -46.35% | -19.35% | 0% | 14.8% | 13.81% | 11.3% | 13.47% | 26.37% | 51.83% |
| Profit net per salariat | -25.797 Lei | -15.762 Lei | 0 Lei | 37.620 Lei | 29.925 Lei | 21.106 Lei | 22.301 Lei | 37.783 Lei | 27.343 Lei |
Viteza rotație active
1.39
Viteza rotație stocuri
69.95
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.39 | 1.01 | 0.76 | 0.32 | 0.31 | 0.26 | 0.4 | 0.56 | 0.95 |
| Viteza rotație stocuri | 69.95 | 72.9 | 66.46 | 69.93 | 57.39 | 41.45 | 57.38 | 68.94 | 85.57 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 83.031 Lei | 86.534 Lei | 78.892 Lei | 83.012 Lei | 68.120 Lei | 49.198 Lei | 68.111 Lei | 81.833 Lei | 50.789 Lei |
Lichiditate curentă
6.97
Lichiditate imediată
6.69
Pondere active imobilizate
51.21%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.97 | 9.99 | 6.08 | 69.14 | 92.29 | 112.07 | 52.55 | 65.19 | 59.57 |
| Lichiditate imediată | 6.69 | 9.69 | 5.91 | 68.69 | 91.79 | 111.36 | 52.17 | 64.65 | 58.88 |
| Pondere active imobilizate | 51.21% | 54.86% | 58.76% | 29.82% | 0% | 0% | 0.75% | 2.04% | 4.35% |
| Pondere active circulante | 48.79% | 45.14% | 41.24% | 70.18% | 100% | 100% | 99.25% | 97.96% | 95.65% |
©Firme.ro