Companie
Detalii identificare
Nume firmăENTROPY STUDIO SRL
Cod unic de înregistrare RO 35024134 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015011468406
EUIDROONRC.J2015011468406
Data înființării21.09.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7410
Această clasă include:
-design privind textilele, îmbrăcămintea, încălţămintea, bijuteriile, mobilă, decoraţiuni interioare, articole de modă, ca şi alte bunuri personale sau gospodăreşti -design industrial, adică crearea şi dezvoltarea de planuri şi specificaţii ce optimizează utilizarea, valoarea şi aspectul produselor, inclusiv stabilirea/determinarea materialelor, mecanismelor, formelor, culorilor şi suprafeţelor finisate ale produselor, luând in considerare caracteristicile şi nevoile umane, siguranţa, precum şi preferinţele pieţei privind producţia, distribuţia, folosinţa şi întreţinerea acestor produse -servicii ale designerilor graficieni -activităţi ale designerilor de decoraţiuni interioare Această clasă exclude: -proiectarea şi programarea paginilor web,
6201 -proiectarea în arhitectură,
7111 -activităţi de proiectare în inginerie, adică aplicarea principiilor şi legilor fizice de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor,
7112
-design privind textilele, îmbrăcămintea, încălţămintea, bijuteriile, mobilă, decoraţiuni interioare, articole de modă, ca şi alte bunuri personale sau gospodăreşti -design industrial, adică crearea şi dezvoltarea de planuri şi specificaţii ce optimizează utilizarea, valoarea şi aspectul produselor, inclusiv stabilirea/determinarea materialelor, mecanismelor, formelor, culorilor şi suprafeţelor finisate ale produselor, luând in considerare caracteristicile şi nevoile umane, siguranţa, precum şi preferinţele pieţei privind producţia, distribuţia, folosinţa şi întreţinerea acestor produse -servicii ale designerilor graficieni -activităţi ale designerilor de decoraţiuni interioare Această clasă exclude: -proiectarea şi programarea paginilor web,
6201 -proiectarea în arhitectură,
7111 -activităţi de proiectare în inginerie, adică aplicarea principiilor şi legilor fizice de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor,
7112
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorAlte activitati profesionale, stiintifice si tehnice
Obiect activitateActivitati de design specializat
Informații de contact
AdresaIenachita Vacarescu nr. 38, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
375.576
Profit (Lei)
308.432
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 375.576 | 308.432 | 25.703 | 4.829 | 1.760 | 308.896 | 308.672 | 1 |
| 2023 | 362.147 | 298.440 | 24.870 | 2.546 | 3.568 | 294.886 | 298.680 | 1 |
| 2022 | 338.790 | 306.890 | 25.574 | 9.712 | 1.999 | 311.729 | 307.130 | 1 |
| 2021 | 275.388 | 238.654 | 19.888 | 12.584 | 9.485 | 232.274 | 229.195 | 0 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 11.370 | 1.866 | 45 | -9.459 | 0 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 11.370 | 1.866 | 45 | -9.459 | 0 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 11.370 | 1.866 | 45 | -9.459 | 0 |
| 2017 | 97.580 | 57.665 | 4.805 | 30.941 | 2.932 | 78.964 | 57.905 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
82.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.92%
Lichiditate curentă
63.97
Viteza rotație active
1.21
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
82.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.92%
Profit net per salariat
308.432 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 82.12% | 82.41% | 90.58% | 86.66% | 0% | 0% | 0% | 59.1% |
| Marjă profit brut | 83.64% | 83.39% | 92.98% | 89.61% | 0% | 0% | 0% | 62.09% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.92% | 99.92% | 99.92% | 100% | 0% | 0% | 0% | 99.59% |
| Profit net per salariat | 308.432 Lei | 298.440 Lei | 306.890 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.21
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
217.82 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.21 | 1.21 | 1.08 | 1.14 | 0 | 0 | 0 | 1.19 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 217.82 zile | 219.87 zile | 239.35 zile | 187.48 zile | 0 | 0 | 0 | 43.09 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 375.576 Lei | 362.147 Lei | 338.790 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
63.97
Lichiditate imediată
63.97
Pondere active imobilizate
0.57%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 63.97 | 115.82 | 32.1 | 18.46 | 0 | 0 | 0 | 2.55 |
| Lichiditate imediată | 63.97 | 115.82 | 32.1 | 18.46 | 0 | 0 | 0 | 2.55 |
| Pondere active imobilizate | 0.57% | 1.2% | 0.64% | 3.92% | 97.65% | 97.65% | 97.65% | 3.58% |
| Pondere active circulante | 99.43% | 98.8% | 99.36% | 96.08% | 2.35% | 2.35% | 2.35% | 96.42% |
©Firme.ro