Companie
Detalii identificare
Nume firmăMANTA TRANS AUTO SRL
Cod unic de înregistrare RO 35045838 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/11680/2015
EUIDROONRC.J40/11680/2015
Data înființării25.09.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaReşiţa D nr. 4, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
350.874
Profit (Lei)
6.896
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 350.874 | 6.896 | 575 | 26.643 | 1.137 | 57.207 | 32.736 | 1 |
| 2024 | 424.496 | 1.913 | 159 | 16.630 | 9.879 | 32.591 | 25.840 | 2 |
| 2023 | 375.833 | 0 | 0 | 39.380 | 7.721 | 55.586 | 23.927 | 1 |
| 2022 | 368.739 | 48.053 | 4.004 | 12.458 | 2.945 | 106.139 | 96.626 | 1 |
| 2021 | 270.268 | 41.327 | 3.444 | 23.233 | 6.007 | 102.599 | 85.373 | 1 |
| 2020 | 240.423 | 61.027 | 5.086 | 16.541 | 4.796 | 89.791 | 78.046 | 1 |
| 2019 | 286.850 | 29.411 | 2.451 | 24.862 | 0 | 70.417 | 46.430 | 2 |
| 2018 | 252.720 | 8.118 | 677 | 37.162 | 0 | 62.299 | 25.137 | 2 |
| 2017 | 298.543 | 27.219 | 2.268 | 49.091 | 0 | 76.610 | 27.519 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
21.07%
Lichiditate curentă
2.15
Viteza rotație active
6.01
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
21.07%
Profit net per salariat
6.896 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.97% | 0.45% | 0% | 13.03% | 15.29% | 25.38% | 10.25% | 3.21% | 9.12% |
| Marjă profit brut | 3.48% | 2.16% | 0% | 13.91% | 16.17% | 26.36% | 11.26% | 4.21% | 10.12% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 21.07% | 7.4% | 0% | 49.73% | 48.41% | 78.19% | 63.34% | 32.3% | 98.91% |
| Profit net per salariat | 6.896 Lei | 957 Lei | 0 Lei | 48.053 Lei | 41.327 Lei | 61.027 Lei | 14.706 Lei | 4.059 Lei | 9.073 Lei |
Viteza rotație active
6.01
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
4.68 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 6.01 | 10 | 5.94 | 3.38 | 2.49 | 2.54 | 4.07 | 4.06 | 3.9 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 3080.6 | 7374.78 | 5405.36 | 4808.46 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 4.68 zile | 0 zile | 30.53 zile | 0.05 zile | 0 zile | 16.82 zile | 21.85 zile | 6.48 zile | 16.63 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 350.874 Lei | 212.248 Lei | 375.833 Lei | 368.739 Lei | 270.268 Lei | 240.423 Lei | 143.425 Lei | 126.360 Lei | 99.514 Lei |
Lichiditate curentă
2.15
Lichiditate imediată
2.15
Pondere active imobilizate
1.95%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.15 | 1.96 | 1.41 | 8.52 | 4.42 | 5.43 | 2.83 | 1.68 | 1.56 |
| Lichiditate imediată | 2.15 | 1.96 | 1.41 | 8.52 | 4.41 | 5.43 | 2.83 | 1.68 | 1.56 |
| Pondere active imobilizate | 1.95% | 23.26% | 12.2% | 2.7% | 5.53% | 5.07% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 98.05% | 76.74% | 87.8% | 97.3% | 94.47% | 94.93% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro