Companie
Detalii identificare
Nume firmăSTARPAY TECH SRL
Cod unic de înregistrare RO 35116262 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015012489400
EUIDROONRC.J2015012489400
Data înființării13.10.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4799
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al oricărui tip de produs, în orice mod care nu este inclus în clasele precedente: -prin vânzări directe sau prin intermediul comis-voiajorilor -prin intermediul automatelor de vândut produse etc. -comerţul direct cu combustibil (ulei pentru încălzit, lemne de foc etc.), livrate la domiciliul clienţilor -activităţi de licitaţii desfăşurate în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul) -comerţul cu amănuntul prin comisionari (în afara magazinelor)
-comerţul cu amănuntul al oricărui tip de produs, în orice mod care nu este inclus în clasele precedente: -prin vânzări directe sau prin intermediul comis-voiajorilor -prin intermediul automatelor de vândut produse etc. -comerţul direct cu combustibil (ulei pentru încălzit, lemne de foc etc.), livrate la domiciliul clienţilor -activităţi de licitaţii desfăşurate în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul) -comerţul cu amănuntul prin comisionari (în afara magazinelor)
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor
Informații de contact
AdresaBelizarie nr. 22/24, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
75.079
Profit (Lei)
25.159
Număr angajați
0
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 75.079 | 25.159 | 2.097 | 21.274 | 700 | 39.399 | 18.825 | 0 |
| 2024 | 15.816 | -48.322 | -4.027 | 21.520 | 1.617 | 13.570 | -6.333 | 0 |
| 2023 | 35.340 | 2.176 | 181 | 16.155 | 3.184 | 54.960 | 41.989 | 0 |
| 2022 | 59.287 | 10.342 | 862 | 3.595 | 6.326 | 37.078 | 39.809 | 0 |
| 2021 | 72.897 | 0 | 0 | 1.824 | 9.783 | 21.508 | 29.467 | 0 |
| 2020 | 70.172 | 47.295 | 3.941 | 20.478 | 13.239 | 55.896 | 48.657 | 0 |
| 2019 | 76.458 | 12.123 | 1.010 | 25.800 | 16.696 | 10.467 | 1.363 | 0 |
| 2018 | 53.329 | 0 | 0 | 43.183 | 20.153 | 12.269 | -10.761 | 0 |
| 2017 | 52.466 | 443 | 37 | 21.968 | 17.309 | 21.260 | 16.601 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
33.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
1.85
Viteza rotație active
1.87
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
33.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 33.51% | -305.53% | 6.16% | 17.44% | 0% | 67.4% | 15.86% | 0% | 0.84% |
| Marjă profit brut | 39.82% | 0% | 15.23% | 20.29% | 0% | 70.17% | 18.86% | 0% | 3.87% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 100% | 5.18% | 25.98% | 0% | 97.2% | 100% | 0% | 2.67% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.87
Viteza rotație stocuri
5.97
Durata medie încasare creanțe
4.69 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.87 | 1.04 | 0.61 | 1.37 | 2.33 | 1.01 | 2.81 | 1.64 | 1.36 |
| Viteza rotație stocuri | 5.97 | 17.42 | 0.84 | 2.15 | 178.23 | 1.8 | 23.79 | 21.14 | 20.35 |
| Durata medie încasare creanțe | 4.69 zile | 101.52 zile | 42.29 zile | 15.02 zile | 7.53 zile | 12.48 zile | 15.45 zile | 25.19 zile | 3.92 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.85
Lichiditate imediată
1.26
Pondere active imobilizate
1.75%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.85 | 0.63 | 3.4 | 10.31 | 11.79 | 2.73 | 0.41 | 0.28 | 0.97 |
| Lichiditate imediată | 1.26 | 0.59 | 0.79 | 2.66 | 11.57 | 0.83 | 0.28 | 0.23 | 0.85 |
| Pondere active imobilizate | 1.75% | 10.65% | 5.48% | 14.57% | 31.26% | 19.15% | 61.47% | 62.16% | 44.88% |
| Pondere active circulante | 98.25% | 89.35% | 94.52% | 85.43% | 68.74% | 80.85% | 38.53% | 37.84% | 55.12% |
©Firme.ro