Companie
Detalii identificare
Nume firmăRALEX PROMPT AGRO S.R.L.
Cod unic de înregistrare35153759 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015000932208
EUIDROONRC.J2015000932208
Data înființării22.10.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7732
Această clasă include:
-servicii de închiriere şi leasing operaţional de maşini şi echipamente pentru construcţii şi lucrări de geniu civil fără operator: -automacarale -schele şi platforme de lucru, fără servicii de montare (ridicare) şi demontare Această clasă exclude: -închirierea de maşini sau echipamente de construcţii, cu operator,
43
-servicii de închiriere şi leasing operaţional de maşini şi echipamente pentru construcţii şi lucrări de geniu civil fără operator: -automacarale -schele şi platforme de lucru, fără servicii de montare (ridicare) şi demontare Această clasă exclude: -închirierea de maşini sau echipamente de construcţii, cu operator,
43
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati de inchiriere si leasing
Obiect activitateActivitati de inchiriere si leasing cu masini si echipamente pentru constructii
Informații de contact
AdresaCărpiniş nr. 1 Bis, Sat Cărpiniş | Oraş Simeria, Hunedoara
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
287.678
Profit (Lei)
99.925
Număr angajați
2
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 287.678 | 99.925 | 8.327 | 18.093 | 6.667 | 111.591 | 100.165 | 2 |
| 2023 | 261.622 | 80.692 | 6.724 | 8.662 | 11.667 | 259.553 | 262.558 | 4 |
| 2022 | 209.268 | 66.889 | 5.574 | 22.086 | 16.667 | 187.285 | 181.866 | 5 |
| 2021 | 290.662 | 114.737 | 9.561 | 39.901 | 0 | 154.878 | 114.977 | 3 |
| 2020 | 190.785 | 139.008 | 11.584 | 31.610 | 0 | 393.139 | 361.529 | 1 |
| 2019 | 41.778 | 22.002 | 1.834 | 15.085 | 0 | 237.606 | 222.521 | 1 |
| 2018 | 52.480 | 25.214 | 2.101 | 12.235 | 0 | 212.754 | 200.519 | 1 |
| 2017 | 139.580 | 109.602 | 9.134 | 10.753 | 0 | 186.058 | 175.305 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
34.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.76%
Lichiditate curentă
6.17
Viteza rotație active
2.43
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
34.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.76%
Profit net per salariat
49.963 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 34.74% | 30.84% | 31.96% | 39.47% | 72.86% | 52.66% | 48.04% | 78.52% |
| Marjă profit brut | 35.71% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.76% | 30.73% | 36.78% | 99.79% | 38.45% | 9.89% | 12.57% | 62.52% |
| Profit net per salariat | 49.963 Lei | 20.173 Lei | 13.378 Lei | 38.246 Lei | 139.008 Lei | 22.002 Lei | 25.214 Lei | 109.602 Lei |
Viteza rotație active
2.43
Viteza rotație stocuri
7.23
Durata medie încasare creanțe
116.83 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.43 | 0.96 | 1.03 | 1.88 | 0.49 | 0.18 | 0.25 | 0.75 |
| Viteza rotație stocuri | 7.23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 116.83 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 143.839 Lei | 65.406 Lei | 41.854 Lei | 96.887 Lei | 190.785 Lei | 41.778 Lei | 52.480 Lei | 139.580 Lei |
Lichiditate curentă
6.17
Lichiditate imediată
3.97
Pondere active imobilizate
5.64%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.17 | 29.96 | 8.48 | 3.88 | 12.44 | 15.75 | 17.39 | 17.3 |
| Lichiditate imediată | 3.97 | 29.96 | 8.48 | 3.88 | 12.44 | 15.75 | 17.39 | 17.3 |
| Pondere active imobilizate | 5.64% | 4.3% | 8.17% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 94.36% | 95.7% | 91.83% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro