Companie
Detalii identificare
Nume firmăFINANCIAL TRENDS SRL
Cod unic de înregistrare35201910 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/13598/2015
EUIDROONRC.J40/13598/2015
Data înființării05.11.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7320
Această clasă include:
-servicii de investigare a potenţialului pieţei, acceptarea şi familiarizarea cu produsele noi, comportamentul cumpărătorilor faţă de produse şi servicii, inclusiv analiza statistică a rezultatelor în scopul promovării si dezvoltării de produse noi -servicii de sondare a opiniei publice despre probleme politice, economice şi sociale, inclusiv analiza statistică a rezultatelor
-servicii de investigare a potenţialului pieţei, acceptarea şi familiarizarea cu produsele noi, comportamentul cumpărătorilor faţă de produse şi servicii, inclusiv analiza statistică a rezultatelor în scopul promovării si dezvoltării de produse noi -servicii de sondare a opiniei publice despre probleme politice, economice şi sociale, inclusiv analiza statistică a rezultatelor
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorPublicitate si activitati de studiere a pietei
Obiect activitateActivitati de studiere a pietei si de sondare a opiniei publice
Informații de contact
AdresaNaţiunile Unite nr. 8, Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
171.711
Profit (Lei)
77.335
Număr angajați
0
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 171.711 | 77.335 | 6.445 | 4.485 | 3.371 | 94.464 | 93.350 | 0 |
| 2023 | 20.800 | 11.981 | 998 | 1.624 | 24 | 89.759 | 88.841 | 0 |
| 2022 | 117.390 | 63.526 | 5.294 | 2.330 | 0 | 79.190 | 76.860 | 0 |
| 2021 | 70.434 | 37.704 | 3.142 | 915 | 0 | 79.273 | 78.837 | 0 |
| 2020 | 80.033 | 40.893 | 3.408 | 1.499 | 0 | 325.729 | 325.187 | 0 |
| 2019 | 169.378 | 118.077 | 9.840 | 2.085 | 168 | 285.558 | 284.295 | 0 |
| 2018 | 260.129 | 135.408 | 11.284 | 18.305 | 179 | 230.598 | 213.585 | 0 |
| 2017 | 137.948 | 66.375 | 5.531 | 14.868 | 126 | 137.919 | 123.177 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
45.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
82.84%
Lichiditate curentă
21.06
Viteza rotație active
1.76
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
45.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
82.84%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 45.04% | 57.6% | 54.12% | 53.53% | 51.1% | 69.71% | 52.05% | 48.12% |
| Marjă profit brut | 58.96% | 67.04% | 57.06% | 56.47% | 54.01% | 72.71% | 55.07% | 51.12% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 82.84% | 13.49% | 82.65% | 47.83% | 12.58% | 41.53% | 63.4% | 53.89% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.76
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
27.08 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.76 | 0.23 | 1.48 | 0.89 | 0.25 | 0.59 | 1.13 | 1 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 427.84 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 27.08 zile | 77.56 zile | 37.22 zile | 50.84 zile | 2.46 zile | 0 zile | 8.69 zile | 8.38 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
21.06
Lichiditate imediată
21.06
Pondere active imobilizate
3.45%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 21.06 | 55.27 | 33.99 | 86.64 | 217.3 | 136.96 | 12.6 | 9.28 |
| Lichiditate imediată | 21.06 | 55.27 | 33.99 | 86.64 | 217.3 | 136.96 | 12.56 | 9.28 |
| Pondere active imobilizate | 3.45% | 0.03% | 0% | 0% | 0% | 0.06% | 0.08% | 0.09% |
| Pondere active circulante | 96.55% | 99.97% | 100% | 100% | 100% | 99.94% | 99.92% | 99.91% |
©Firme.ro