Companie
Detalii identificare
Nume firmăFRIEDMAN LABORATORIES SRL
Cod unic de înregistrare35251544 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/14246/2015
EUIDROONRC.J40/14246/2015
Data înființării20.11.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4617
Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul cu produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
AdresaTraian nr. 139-141, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
160.167
Profit (Lei)
22.590
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 160.167 | 22.590 | 1.883 | 48.132 | 106 | 70.913 | 22.887 | 1 |
| 2023 | 202.186 | 7.519 | 627 | 41.693 | 64 | 145.526 | 103.897 | 1 |
| 2022 | 218.699 | 95.674 | 7.973 | 24.787 | 382 | 120.784 | 96.379 | 1 |
| 2021 | 265.755 | 130.748 | 10.896 | 146.209 | 453 | 136.822 | 705 | 1 |
| 2020 | 54.891 | 0 | 0 | 26.137 | 566 | 47.605 | 22.412 | 1 |
| 2019 | 48.786 | 0 | 0 | 22.627 | 0 | 99.297 | 76.670 | 1 |
| 2018 | 235.909 | 30.054 | 2.505 | 23.128 | 654 | 101.830 | 79.356 | 1 |
| 2017 | 69.729 | 14.095 | 1.175 | 20.450 | 2.089 | 106.148 | 87.849 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
14.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.7%
Lichiditate curentă
1.47
Viteza rotație active
2.26
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
14.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.7%
Profit net per salariat
22.590 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 14.1% | 3.72% | 43.75% | 49.2% | 0% | 0% | 12.74% | 20.21% |
| Marjă profit brut | 14.92% | 4.57% | 44.73% | 50.2% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 98.7% | 7.24% | 99.27% | 100% | 0% | 0% | 37.87% | 16.04% |
| Profit net per salariat | 22.590 Lei | 7.519 Lei | 95.674 Lei | 130.748 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 30.054 Lei | 14.095 Lei |
Viteza rotație active
2.26
Viteza rotație stocuri
11.93
Durata medie încasare creanțe
8.33 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.26 | 1.39 | 1.8 | 1.94 | 1.14 | 0.49 | 2.3 | 0.64 |
| Viteza rotație stocuri | 11.93 | 8.85 | 12.67 | 13.31 | 3.9 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 8.33 zile | 6.6 zile | 5.71 zile | 33.81 zile | 14.26 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 160.167 Lei | 202.186 Lei | 218.699 Lei | 265.755 Lei | 54.891 Lei | 48.786 Lei | 235.909 Lei | 69.729 Lei |
Lichiditate curentă
1.47
Lichiditate imediată
1.19
Pondere active imobilizate
0.15%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.47 | 3.49 | 4.87 | 0.94 | 1.82 | 4.39 | 4.4 | 5.19 |
| Lichiditate imediată | 1.19 | 2.94 | 4.18 | 0.8 | 1.28 | 4.39 | 4.4 | 5.19 |
| Pondere active imobilizate | 0.15% | 0.04% | 0.32% | 0.33% | 1.17% | 0% | 0.64% | 1.93% |
| Pondere active circulante | 99.85% | 99.96% | 99.68% | 99.67% | 98.83% | 100% | 99.36% | 98.07% |
©Firme.ro