Companie
Detalii identificare
Nume firmăNICOLOR FITO S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 35292960 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015001054204
EUIDROONRC.J2015001054204
Data înființării04.12.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4776
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al florilor, plantelor si semintelor, comert cu amanuntul al animalelor de companie si a hranei pentru acestea, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaUroi nr. 65, Uroi, Hunedoara
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
461.633
Profit (Lei)
26.685
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 461.633 | 26.685 | 2.224 | 158.962 | 0 | 185.887 | 26.925 | 1 |
| 2024 | 460.256 | 38.295 | 3.191 | 79.707 | 0 | 181.466 | 101.759 | 1 |
| 2023 | 393.181 | 33.098 | 2.758 | 72.274 | 0 | 178.979 | 106.705 | 2 |
| 2022 | 291.715 | 15.138 | 1.262 | 68.427 | 0 | 152.900 | 84.473 | 2 |
| 2021 | 278.276 | 29.168 | 2.431 | 19.938 | 0 | 99.273 | 79.335 | 1 |
| 2020 | 302.083 | 17.813 | 1.484 | 6.373 | 0 | 74.540 | 68.167 | 1 |
| 2019 | 272.371 | 18.471 | 1.539 | 45.371 | 0 | 95.725 | 50.354 | 1 |
| 2018 | 205.709 | 12.511 | 1.043 | 2.922 | 0 | 34.805 | 31.883 | 1 |
| 2017 | 152.250 | 6.780 | 565 | 2.759 | 0 | 22.131 | 19.372 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.11%
Lichiditate curentă
1.17
Viteza rotație active
2.48
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.11%
Profit net per salariat
26.685 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.78% | 8.32% | 8.42% | 5.19% | 10.48% | 5.9% | 6.78% | 6.08% | 4.45% |
| Marjă profit brut | 8.77% | 11.37% | 9.32% | 6.17% | 11.1% | 6.81% | 7.8% | 7.11% | 5.47% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.11% | 37.63% | 31.02% | 17.92% | 36.77% | 26.13% | 36.68% | 39.24% | 35% |
| Profit net per salariat | 26.685 Lei | 38.295 Lei | 16.549 Lei | 7.569 Lei | 29.168 Lei | 17.813 Lei | 18.471 Lei | 12.511 Lei | 6.780 Lei |
Viteza rotație active
2.48
Viteza rotație stocuri
3.79
Durata medie încasare creanțe
16.87 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.48 | 2.54 | 2.2 | 1.91 | 2.8 | 4.05 | 2.85 | 5.91 | 6.88 |
| Viteza rotație stocuri | 3.79 | 3.41 | 3.46 | 2.55 | 5.3 | 10.06 | 3.87 | 9.13 | 10.08 |
| Durata medie încasare creanțe | 16.87 zile | 4.11 zile | 24.28 zile | 30.61 zile | 27.34 zile | 19.7 zile | 9.75 zile | 1.91 zile | 5.62 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 461.633 Lei | 460.256 Lei | 196.591 Lei | 145.858 Lei | 278.276 Lei | 302.083 Lei | 272.371 Lei | 205.709 Lei | 152.250 Lei |
Lichiditate curentă
1.17
Lichiditate imediată
0.4
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.17 | 2.28 | 2.48 | 2.23 | 4.98 | 11.7 | 2.11 | 11.91 | 8.02 |
| Lichiditate imediată | 0.4 | 0.58 | 0.91 | 0.57 | 2.34 | 6.99 | 0.56 | 4.2 | 2.55 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro