Companie
Detalii identificare
Nume firmăSERANA CONTA SRL
Cod unic de înregistrare35342847 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/15441/2015
EUIDROONRC.J40/15441/2015
Data înființării21.12.2015 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaValea Ialomiţei nr. 9, Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
252.295
Profit (Lei)
179.142
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 252.295 | 179.142 | 14.929 | 3.412 | 12.427 | 169.473 | 179.382 | 1 |
| 2023 | 270.877 | 195.328 | 16.277 | 313 | 5.720 | 190.161 | 195.568 | 1 |
| 2022 | 290.645 | 162.308 | 13.526 | 2.942 | 8.360 | 157.130 | 162.548 | 2 |
| 2021 | 240.234 | 137.672 | 11.473 | 26.091 | 10.560 | 153.443 | 137.912 | 2 |
| 2020 | 224.780 | 134.700 | 11.225 | 2.556 | 0 | 137.496 | 134.940 | 2 |
| 2019 | 280.533 | 188.302 | 15.692 | 3.551 | 640 | 191.453 | 188.542 | 2 |
| 2018 | 250.918 | 167.230 | 13.936 | 6.411 | 3.200 | 170.681 | 167.470 | 1 |
| 2017 | 218.779 | 152.201 | 12.683 | 870 | 0 | 153.257 | 152.441 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.87%
Lichiditate curentă
49.67
Viteza rotație active
1.39
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.87%
Profit net per salariat
179.142 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 71% | 72.11% | 55.84% | 57.31% | 59.93% | 67.12% | 66.65% | 69.57% |
| Marjă profit brut | 72% | 73.09% | 56.82% | 58.21% | 60.61% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.87% | 99.88% | 99.85% | 99.83% | 99.82% | 99.87% | 99.86% | 99.84% |
| Profit net per salariat | 179.142 Lei | 195.328 Lei | 81.154 Lei | 68.836 Lei | 67.350 Lei | 94.151 Lei | 167.230 Lei | 152.201 Lei |
Viteza rotație active
1.39
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
99.79 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.39 | 1.38 | 1.76 | 1.46 | 1.63 | 1.46 | 1.44 | 1.43 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 99.79 zile | 155.05 zile | 182.18 zile | 182.43 zile | 113.78 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 252.295 Lei | 270.877 Lei | 145.323 Lei | 120.117 Lei | 112.390 Lei | 140.267 Lei | 250.918 Lei | 218.779 Lei |
Lichiditate curentă
49.67
Lichiditate imediată
49.67
Pondere active imobilizate
6.83%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 49.67 | 607.54 | 53.41 | 5.88 | 53.79 | 53.92 | 26.62 | 176.16 |
| Lichiditate imediată | 49.67 | 607.54 | 53.41 | 5.88 | 53.79 | 53.92 | 26.62 | 176.16 |
| Pondere active imobilizate | 6.83% | 2.92% | 5.05% | 6.44% | 0% | 0.33% | 1.84% | 0% |
| Pondere active circulante | 93.17% | 97.08% | 94.95% | 93.56% | 100% | 99.67% | 98.16% | 100% |
©Firme.ro