Companie
Detalii identificare
Nume firmăECOCEMENT ALEX TRANS SRL
Cod unic de înregistrare RO 35371117 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ31/1/2016
EUIDROONRC.J31/1/2016
Data înființării04.01.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7712
Această clasă include:
-servicii de închiriere şi leasing operaţional pentru următoarele tipuri de vehicule: -camioane, remorci utilitare şi autovehicule rutiere grele (peste 3,5 tone) -vehicule recreaţionale Această clasă exclude: -servicii de închiriere sau leasing de autovehicule rutiere grele cu şofer,
4941
-servicii de închiriere şi leasing operaţional pentru următoarele tipuri de vehicule: -camioane, remorci utilitare şi autovehicule rutiere grele (peste 3,5 tone) -vehicule recreaţionale Această clasă exclude: -servicii de închiriere sau leasing de autovehicule rutiere grele cu şofer,
4941
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati de inchiriere si leasing
Obiect activitateActivitati de inchiriere si leasing cu autovehicule rutiere grele
Informații de contact
AdresaBadon nr. 123/D, Badon, Sălaj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
127.800
Profit (Lei)
20.033
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 127.800 | 20.033 | 1.669 | 118.528 | 72.646 | 66.155 | 20.273 | 1 |
| 2024 | 121.800 | 16.854 | 1.405 | 32.857 | 124.214 | 10.892 | 102.249 | 1 |
| 2023 | 179.400 | 85.155 | 7.096 | 126.469 | 178.165 | 33.699 | 85.395 | 1 |
| 2022 | 184.200 | 142.719 | 11.893 | 40.252 | 37.918 | 145.293 | 142.959 | 0 |
| 2021 | 153.900 | 91.080 | 7.590 | 79.751 | 45.137 | 125.934 | 91.320 | 0 |
| 2020 | 227.700 | 107.536 | 8.961 | 9.429 | 52.828 | 64.377 | 107.776 | 0 |
| 2019 | 182.700 | 104.015 | 8.668 | 3.946 | 112.121 | 18.988 | 127.163 | 0 |
| 2018 | 125.100 | 22.948 | 1.912 | 79.042 | 177.132 | 98.791 | 196.881 | 0 |
| 2017 | 131.200 | 39.999 | 3.333 | 191.036 | 219.977 | 164.192 | 193.133 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
15.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.82%
Lichiditate curentă
0.56
Viteza rotație active
0.92
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
15.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.82%
Profit net per salariat
20.033 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 15.68% | 13.84% | 47.47% | 77.48% | 59.18% | 47.23% | 56.93% | 18.34% | 30.49% |
| Marjă profit brut | 16.68% | 14.83% | 48.45% | 79.81% | 61.82% | 50% | 59.95% | 21.63% | 34.56% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 98.82% | 16.48% | 99.72% | 99.83% | 99.74% | 99.78% | 81.8% | 11.66% | 20.71% |
| Profit net per salariat | 20.033 Lei | 16.854 Lei | 85.155 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.92
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
2.18 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.92 | 0.9 | 0.85 | 1.01 | 0.9 | 1.94 | 1.39 | 0.45 | 0.34 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.18 zile | 0 zile | 0 zile | 89.84 zile | 33.87 zile | 15.45 zile | 35.66 zile | 246.97 zile | 127.2 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 127.800 Lei | 121.800 Lei | 179.400 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.56
Lichiditate imediată
0.56
Pondere active imobilizate
52.34%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.56 | 0.33 | 0.27 | 3.61 | 1.58 | 6.83 | 4.81 | 1.25 | 0.86 |
| Lichiditate imediată | 0.56 | 0.33 | 0.27 | 3.61 | 1.58 | 6.83 | 4.81 | 1.25 | 0.86 |
| Pondere active imobilizate | 52.34% | 91.94% | 84.09% | 20.7% | 26.38% | 45.07% | 85.52% | 64.2% | 57.26% |
| Pondere active circulante | 47.66% | 8.06% | 15.91% | 79.3% | 73.62% | 54.93% | 14.48% | 35.8% | 42.74% |
©Firme.ro