Companie
Detalii identificare
Nume firmăM&G UNIVERSAL FASHION S.R.L.
Cod unic de înregistrare35383740 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ32/15/2016
EUIDROONRC.J32/15/2016
Data înființării08.01.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4719
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare
Informații de contact
AdresaOrlat, Sibiu
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
59.531
Profit (Lei)
6.598
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 59.531 | 6.598 | 550 | 1.371 | 0 | 38.259 | 36.888 | 1 |
| 2024 | 148.090 | 2.663 | 222 | 5.494 | 0 | 35.784 | 30.290 | 1 |
| 2023 | 146.487 | 899 | 75 | 4.682 | 0 | 32.308 | 27.626 | 1 |
| 2022 | 125.426 | 5.023 | 419 | 3.672 | 0 | 30.399 | 26.727 | 1 |
| 2021 | 98.160 | 4.101 | 342 | 2.653 | 0 | 24.357 | 21.704 | 1 |
| 2020 | 89.533 | 3.919 | 327 | 2.617 | 0 | 20.220 | 17.603 | 1 |
| 2019 | 121.338 | 9.245 | 770 | 3.721 | 0 | 17.405 | 13.684 | 2 |
| 2018 | 153.423 | 3.480 | 290 | 7.763 | 0 | 12.202 | 4.439 | 2 |
| 2017 | 112.821 | 1.648 | 137 | 7.445 | 0 | 8.404 | 959 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
11.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
17.89%
Lichiditate curentă
27.91
Viteza rotație active
1.56
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
11.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
17.89%
Profit net per salariat
6.598 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 11.08% | 1.8% | 0.61% | 4% | 4.18% | 4.38% | 7.62% | 2.27% | 1.46% |
| Marjă profit brut | 12.84% | 2.7% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 17.89% | 8.79% | 3.25% | 18.79% | 18.9% | 22.26% | 67.56% | 78.4% | 100% |
| Profit net per salariat | 6.598 Lei | 2.663 Lei | 899 Lei | 5.023 Lei | 4.101 Lei | 3.919 Lei | 4.623 Lei | 1.740 Lei | 824 Lei |
Viteza rotație active
1.56
Viteza rotație stocuri
2.89
Durata medie încasare creanțe
1.85 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.56 | 4.14 | 4.53 | 4.13 | 4.03 | 4.43 | 6.97 | 12.57 | 13.42 |
| Viteza rotație stocuri | 2.89 | 11.59 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1.85 zile | 1.51 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 59.531 Lei | 148.090 Lei | 146.487 Lei | 125.426 Lei | 98.160 Lei | 89.533 Lei | 60.669 Lei | 76.712 Lei | 56.411 Lei |
Lichiditate curentă
27.91
Lichiditate imediată
12.88
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 27.91 | 6.51 | 6.9 | 8.28 | 9.18 | 7.73 | 4.68 | 1.57 | 1.13 |
| Lichiditate imediată | 12.88 | 4.19 | 6.9 | 8.28 | 9.18 | 7.73 | 4.68 | 1.57 | 1.13 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro