Companie
Detalii identificare
Nume firmăGASTROMED PURZA S.R.L.
Cod unic de înregistrare35459619 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016000136058
EUIDROONRC.J2016000136058
Data înființării21.01.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8622
Această clasă include:
-consultaţii şi tratamente medicale de specialitate în diverse domenii, acordate de către medici specialişti şi chirurgi
Această clasă include de asemenea:
-centre de planificare familială care oferă tratamente medicale cum ar fi sterilizarea şi întreruperea de sarcină, fără cazare Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale moaşelor, fizioterapeuţilor şi a personalului paramedical,
8690
-consultaţii şi tratamente medicale de specialitate în diverse domenii, acordate de către medici specialişti şi chirurgi
Această clasă include de asemenea:
-centre de planificare familială care oferă tratamente medicale cum ar fi sterilizarea şi întreruperea de sarcină, fără cazare Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale moaşelor, fizioterapeuţilor şi a personalului paramedical,
8690
Industrie
Sănătate şi asistenţă socială
SectorActivitati referitoare la sanatatea umana
Obiect activitateActivitati de asistenta medicala specializata
Informații de contact
AdresaDecebal nr. 4, Loc. Oradea | Municipiul Oradea, Bihor
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
123.708
Profit (Lei)
6.360
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 123.708 | 6.360 | 530 | 21.259 | 160.812 | 51.826 | 191.379 | 1 |
| 2024 | 277.766 | 157.881 | 13.157 | 16.350 | 204.815 | 56.554 | 245.019 | 1 |
| 2023 | 221.120 | 136.498 | 11.375 | 12.386 | 27.857 | 121.667 | 137.138 | 1 |
| 2022 | 216.619 | 159.183 | 13.265 | 12.264 | 44.693 | 127.394 | 159.823 | 1 |
| 2021 | 221.910 | 170.909 | 14.242 | 8.232 | 59.061 | 171.321 | 222.150 | 0 |
| 2020 | 235.406 | 181.767 | 15.147 | 12.025 | 68.082 | 152.484 | 208.541 | 0 |
| 2019 | 210.025 | 151.983 | 12.665 | 8.771 | 83.776 | 175.946 | 250.951 | 0 |
| 2018 | 233.260 | 206.666 | 17.222 | 10.244 | 4.000 | 213.362 | 207.118 | 0 |
| 2017 | 261.105 | 240.777 | 20.065 | 13.679 | 4.300 | 250.396 | 241.017 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.32%
Lichiditate curentă
2.44
Viteza rotație active
0.58
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.32%
Profit net per salariat
6.360 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.14% | 56.84% | 61.73% | 73.49% | 77.02% | 77.21% | 72.36% | 88.6% | 92.21% |
| Marjă profit brut | 9.95% | 59.42% | 62.61% | 76.5% | 79.64% | 79.87% | 75.36% | 91.6% | 95.21% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 3.32% | 64.44% | 99.53% | 99.6% | 76.93% | 87.16% | 60.56% | 99.78% | 99.9% |
| Profit net per salariat | 6.360 Lei | 157.881 Lei | 136.498 Lei | 159.183 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.58
Viteza rotație stocuri
53.74
Durata medie încasare creanțe
66.05 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.58 | 1.06 | 1.48 | 1.26 | 0.96 | 1.07 | 0.81 | 1.07 | 1.03 |
| Viteza rotație stocuri | 53.74 | 120.66 | 0 | 1493.92 | 1530.41 | 1623.49 | 1448.45 | 0 | 52.61 |
| Durata medie încasare creanțe | 66.05 zile | 12.33 zile | 51.74 zile | 42.68 zile | 30.61 zile | 35.91 zile | 50.04 zile | 36.19 zile | 202.07 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 123.708 Lei | 277.766 Lei | 221.120 Lei | 216.619 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
2.44
Lichiditate imediată
2.33
Pondere active imobilizate
75.63%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.44 | 3.46 | 9.82 | 10.39 | 20.81 | 12.68 | 20.06 | 20.83 | 18.31 |
| Lichiditate imediată | 2.33 | 3.32 | 9.82 | 10.38 | 20.79 | 12.67 | 20.04 | 20.83 | 17.94 |
| Pondere active imobilizate | 75.63% | 78.36% | 18.63% | 25.97% | 25.64% | 30.87% | 32.26% | 1.84% | 1.69% |
| Pondere active circulante | 24.37% | 21.64% | 81.37% | 74.03% | 74.36% | 69.13% | 67.74% | 98.16% | 98.31% |
©Firme.ro