Companie
Detalii identificare
Nume firmăSALIM MEDICAL CENTER SRL
Cod unic de înregistrare35482123 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016000180350
EUIDROONRC.J2016000180350
Data înființării25.01.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8622
Această clasă include:
-consultaţii şi tratamente medicale de specialitate în diverse domenii, acordate de către medici specialişti şi chirurgi
Această clasă include de asemenea:
-centre de planificare familială care oferă tratamente medicale cum ar fi sterilizarea şi întreruperea de sarcină, fără cazare Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale moaşelor, fizioterapeuţilor şi a personalului paramedical,
8690
-consultaţii şi tratamente medicale de specialitate în diverse domenii, acordate de către medici specialişti şi chirurgi
Această clasă include de asemenea:
-centre de planificare familială care oferă tratamente medicale cum ar fi sterilizarea şi întreruperea de sarcină, fără cazare Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale moaşelor, fizioterapeuţilor şi a personalului paramedical,
8690
Industrie
Sănătate şi asistenţă socială
SectorActivitati referitoare la sanatatea umana
Obiect activitateActivitati de asistenta medicala specializata
Informații de contact
AdresaDumitru Kiriac nr. 23, Timişoara, Timiş
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
267.255
Profit (Lei)
168.547
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 267.255 | 168.547 | 14.046 | 25.446 | 30.584 | 548.233 | 553.371 | 1 |
| 2023 | 269.257 | 176.606 | 14.717 | 9.181 | 22.582 | 371.423 | 384.824 | 1 |
| 2022 | 258.146 | 207.978 | 17.332 | 39.938 | 8.634 | 239.522 | 208.218 | 1 |
| 2021 | 248.894 | 205.759 | 17.147 | 4.961 | 899 | 247.073 | 243.011 | 0 |
| 2020 | 184.815 | 142.276 | 11.856 | 4.356 | 2.249 | 236.289 | 234.182 | 0 |
| 2019 | 153.452 | 109.269 | 9.106 | 4.096 | 0 | 250.499 | 246.403 | 0 |
| 2018 | 140.960 | 79.000 | 6.583 | 2.254 | 405 | 140.559 | 138.710 | 0 |
| 2017 | 90.727 | 59.470 | 4.956 | 2.137 | 2.199 | 59.648 | 59.710 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
63.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
30.46%
Lichiditate curentă
21.54
Viteza rotație active
0.46
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
63.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
30.46%
Profit net per salariat
168.547 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 63.07% | 65.59% | 80.57% | 82.67% | 76.98% | 71.21% | 56.04% | 65.55% |
| Marjă profit brut | 65.62% | 66.44% | 83.03% | 85.61% | 79.75% | 74.21% | 59.04% | 68.55% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 30.46% | 45.89% | 99.88% | 84.67% | 60.75% | 44.35% | 56.95% | 99.6% |
| Profit net per salariat | 168.547 Lei | 176.606 Lei | 207.978 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.46
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
11.77 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.46 | 0.68 | 1.04 | 1 | 0.77 | 0.61 | 1 | 1.47 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 11.77 zile | 30.57 zile | 12.1 zile | 0.07 zile | 5.17 zile | 17.63 zile | 12.51 zile | 30.45 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 267.255 Lei | 269.257 Lei | 258.146 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
21.54
Lichiditate imediată
21.54
Pondere active imobilizate
5.28%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 21.54 | 40.46 | 6 | 49.8 | 54.24 | 61.16 | 62.36 | 27.91 |
| Lichiditate imediată | 21.54 | 40.46 | 6 | 49.8 | 54.24 | 61.16 | 62.36 | 27.91 |
| Pondere active imobilizate | 5.28% | 5.73% | 3.48% | 0.36% | 0.94% | 0% | 0.29% | 3.56% |
| Pondere active circulante | 94.72% | 94.27% | 96.52% | 99.64% | 99.06% | 100% | 99.71% | 96.44% |
©Firme.ro