Companie
Detalii identificare
Nume firmăCNC ASIG SRL
Cod unic de înregistrare35499257 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ6/77/2016
EUIDROONRC.J6/77/2016
Data înființării26.01.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6622
Această clasă include:
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
Industrie
Intermedieri financiare şi asigurari
SectorActivitati auxiliare pentru intermedieri financiare, activitati de asigurare si fonduri de pensii
Obiect activitateActivitati ale agentilor si broker-ilor de asigurari
Informații de contact
AdresaÎmpăratul Traian nr. 52, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
280.482
Profit (Lei)
159.381
Număr angajați
2
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 280.482 | 159.381 | 13.282 | 11.867 | 42.658 | 184.029 | 214.820 | 2 |
| 2023 | 243.340 | 146.039 | 12.170 | 8.256 | 53.958 | 489.737 | 535.439 | 1 |
| 2022 | 277.485 | 223.990 | 18.666 | 2.890 | 38.458 | 447.832 | 483.400 | 1 |
| 2021 | 249.939 | 206.560 | 17.213 | 203.671 | 0 | 658.081 | 454.410 | 1 |
| 2020 | 180.740 | 134.217 | 11.185 | 7.730 | 0 | 515.580 | 507.850 | 1 |
| 2019 | 159.095 | 112.422 | 9.369 | 5.802 | 0 | 379.435 | 373.633 | 1 |
| 2018 | 145.551 | 103.905 | 8.659 | 5.303 | 0 | 266.514 | 261.211 | 1 |
| 2017 | 113.856 | 84.365 | 7.030 | 5.289 | 0 | 162.595 | 157.306 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
56.82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
74.19%
Lichiditate curentă
15.51
Viteza rotație active
1.24
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
56.82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
74.19%
Profit net per salariat
79.691 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 56.82% | 60.01% | 80.72% | 82.64% | 74.26% | 70.66% | 71.39% | 74.1% |
| Marjă profit brut | 67.39% | 71.45% | 81.72% | 83.64% | 75.19% | 71.66% | 72.39% | 75.6% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 74.19% | 27.27% | 46.34% | 45.46% | 26.43% | 30.09% | 39.78% | 53.63% |
| Profit net per salariat | 79.691 Lei | 146.039 Lei | 223.990 Lei | 206.560 Lei | 134.217 Lei | 112.422 Lei | 103.905 Lei | 84.365 Lei |
Viteza rotație active
1.24
Viteza rotație stocuri
1168.68
Durata medie încasare creanțe
195.59 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.24 | 0.45 | 0.57 | 0.38 | 0.35 | 0.42 | 0.55 | 0.7 |
| Viteza rotație stocuri | 1168.68 | 37.44 | 0 | 0 | 0 | 45.25 | 234.76 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 195.59 zile | 602.01 zile | 111.15 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 140.241 Lei | 243.340 Lei | 277.485 Lei | 249.939 Lei | 180.740 Lei | 159.095 Lei | 145.551 Lei | 113.856 Lei |
Lichiditate curentă
15.51
Lichiditate imediată
15.49
Pondere active imobilizate
18.82%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 15.51 | 59.32 | 154.96 | 3.23 | 66.7 | 65.4 | 50.26 | 30.74 |
| Lichiditate imediată | 15.49 | 58.53 | 154.96 | 3.23 | 66.7 | 64.79 | 50.14 | 30.74 |
| Pondere active imobilizate | 18.82% | 9.92% | 7.91% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 81.18% | 90.08% | 92.09% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro