Companie
Detalii identificare
Nume firmăTERIS ERAN MINERAL SRL
Cod unic de înregistrare RO 35579003 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ17/178/2016
EUIDROONRC.J17/178/2016
Data înființării03.02.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4211
Această clasă include:
-construcţia de autostrăzi, străzi, drumuri şi alte căi de acces pentru vehicule şi pietoni -lucrări de suprafaţă pe străzi, drumuri, autostrăzi, poduri sau tuneluri: -asfaltarea drumurilor -lucrări de marcare a drumurilor şi alte marcaje -instalarea de grilaje de protecţie, indicatoare de circulaţie şi alte dispozitive similare -construcţia pistelor de aerodrom Această clasă exclude: -instalarea iluminatului stradal şi a semnelor electrice,
4321 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia de autostrăzi, străzi, drumuri şi alte căi de acces pentru vehicule şi pietoni -lucrări de suprafaţă pe străzi, drumuri, autostrăzi, poduri sau tuneluri: -asfaltarea drumurilor -lucrări de marcare a drumurilor şi alte marcaje -instalarea de grilaje de protecţie, indicatoare de circulaţie şi alte dispozitive similare -construcţia pistelor de aerodrom Această clasă exclude: -instalarea iluminatului stradal şi a semnelor electrice,
4321 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorLucrari de geniu civil
Obiect activitateLucrari de constructii a drumurilor si autostrazilor
Informații de contact
AdresaMatca nr. 1139, Matca, Galaţi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
549.525
Profit (Lei)
1.082
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 549.525 | 1.082 | 90 | 1.588.972 | 666.497 | 2.598.291 | 1.837.431 | 1 |
| 2023 | 487.214 | 169.283 | 14.107 | 1.754.995 | 547.292 | 3.044.052 | 1.836.349 | 1 |
| 2022 | 1.921.101 | 1.400.656 | 116.721 | 1.134.977 | 252.148 | 2.549.895 | 1.667.066 | 1 |
| 2021 | 293.451 | 11.097 | 925 | 162.923 | 208.908 | 220.425 | 266.410 | 2 |
| 2020 | 367.555 | 144.656 | 12.055 | 95.417 | 229.605 | 121.125 | 255.313 | 2 |
| 2019 | 165.608 | 136.891 | 11.408 | 276.830 | 143.061 | 270.860 | 137.091 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.06%
Lichiditate curentă
1.64
Viteza rotație active
0.17
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.06%
Profit net per salariat
1.082 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.2% | 34.75% | 72.91% | 3.78% | 39.36% | 82.66% |
| Marjă profit brut | 3.2% | 35.6% | 73.81% | 4.66% | 40.67% | 85.66% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.06% | 9.22% | 84.02% | 4.17% | 56.66% | 99.85% |
| Profit net per salariat | 1.082 Lei | 169.283 Lei | 1.400.656 Lei | 5.549 Lei | 72.328 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.17
Viteza rotație stocuri
0.34
Durata medie încasare creanțe
629.28 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.17 | 0.14 | 0.69 | 0.68 | 1.05 | 0.4 |
| Viteza rotație stocuri | 0.34 | 0.23 | 0.86 | 1.62 | 57.54 | 2.69 |
| Durata medie încasare creanțe | 629.28 zile | 715.77 zile | 59.58 zile | 48.22 zile | 79.09 zile | 206.9 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 549.525 Lei | 487.214 Lei | 1.921.101 Lei | 146.726 Lei | 183.778 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.64
Lichiditate imediată
0.61
Pondere active imobilizate
20.41%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.64 | 1.73 | 2.25 | 1.35 | 1.27 | 0.98 |
| Lichiditate imediată | 0.61 | 0.55 | 0.28 | 0.24 | 1.2 | 0.76 |
| Pondere active imobilizate | 20.41% | 15.24% | 9% | 48.66% | 65.46% | 34.56% |
| Pondere active circulante | 79.59% | 84.76% | 91% | 51.34% | 34.54% | 65.44% |
©Firme.ro