Companie
Detalii identificare
Nume firmăKADAR PLANT SRL
Cod unic de înregistrare35605684 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1/131/2016
EUIDROONRC.J1/131/2016
Data înființării08.02.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
130
Această clasă include producţia tuturor materialelor vegetative pentru înmulţirea plantelor, inclusiv butaşi, lăstari, răsaduri şi puieţi pentru înmulţirea directă sau pentru a crea un stoc de altoire, în care se altoieşte butaşul selecţionat, pentru plantare în vederea producţiei. Această clasă include:
-creşterea materialului săditor -creşterea plantelor ornamentale, inclusiv gazon pentru transplantare -creşterea plantelor pentru bulbi, tuberculi şi rădăcini; butaşi şi lăstari; miceliu de ciuperci -operaţiuni de îngrijire/curăţare a pomilor, activităţi ale pepinierelor cu excepţia celor pentru arbori de pădure Această clasă exclude: -cultivarea plantelor pentru producerea de seminţe,
011; 012 -operaţiuni de îngrijire/curăţare a arborilor din pădure,
0210
-creşterea materialului săditor -creşterea plantelor ornamentale, inclusiv gazon pentru transplantare -creşterea plantelor pentru bulbi, tuberculi şi rădăcini; butaşi şi lăstari; miceliu de ciuperci -operaţiuni de îngrijire/curăţare a pomilor, activităţi ale pepinierelor cu excepţia celor pentru arbori de pădure Această clasă exclude: -cultivarea plantelor pentru producerea de seminţe,
011; 012 -operaţiuni de îngrijire/curăţare a arborilor din pădure,
0210
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea plantelor pentru inmultire
Informații de contact
AdresaVasile Lucaci nr. 31, Ciumbrud, Alba
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
218.770
Profit (Lei)
15.126
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 218.770 | 15.126 | 1.261 | 35.282 | 30.463 | 135.337 | 132.053 | 1 |
| 2024 | 177.238 | 31.273 | 2.606 | 54.237 | 37.819 | 167.253 | 151.928 | 2 |
| 2023 | 173.105 | 105.944 | 8.829 | 8.254 | 51.952 | 155.811 | 200.654 | 2 |
| 2022 | 166.775 | 107.032 | 8.919 | 26.285 | 316 | 158.164 | 132.710 | 1 |
| 2021 | 144.576 | 75.438 | 6.287 | 32.997 | 1.951 | 105.956 | 75.678 | 1 |
| 2020 | 112.729 | 63.721 | 5.310 | 42.147 | 2.588 | 102.475 | 63.961 | 1 |
| 2019 | 93.930 | 50.521 | 4.210 | 42.098 | 1.978 | 89.807 | 50.761 | 1 |
| 2018 | 81.264 | 45.512 | 3.793 | 1.781 | 675 | 57.379 | 56.273 | 1 |
| 2017 | 59.660 | 31.047 | 2.587 | 1.363 | 2.114 | 30.536 | 31.287 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.45%
Lichiditate curentă
3.84
Viteza rotație active
1.32
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.45%
Profit net per salariat
15.126 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.91% | 17.64% | 61.2% | 64.18% | 52.18% | 56.53% | 53.79% | 56.01% | 52.04% |
| Marjă profit brut | 7.87% | 18.49% | 62.05% | 65.58% | 55.12% | 59.39% | 56.79% | 59.01% | 55.04% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 11.45% | 20.58% | 52.8% | 80.65% | 99.68% | 99.62% | 99.53% | 80.88% | 99.23% |
| Profit net per salariat | 15.126 Lei | 15.637 Lei | 52.972 Lei | 107.032 Lei | 75.438 Lei | 63.721 Lei | 50.521 Lei | 45.512 Lei | 31.047 Lei |
Viteza rotație active
1.32
Viteza rotație stocuri
2.16
Durata medie încasare creanțe
0.01 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.32 | 0.86 | 0.83 | 1.05 | 1.34 | 1.07 | 1.02 | 1.4 | 1.83 |
| Viteza rotație stocuri | 2.16 | 1.26 | 1.67 | 3.28 | 5.21 | 5.27 | 4.46 | 5.7 | 5.28 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.01 zile | 0.01 zile | 37.95 zile | 6.89 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 33.65 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 218.770 Lei | 88.619 Lei | 86.553 Lei | 166.775 Lei | 144.576 Lei | 112.729 Lei | 93.930 Lei | 81.264 Lei | 59.660 Lei |
Lichiditate curentă
3.84
Lichiditate imediată
0.96
Pondere active imobilizate
18.37%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.84 | 3.08 | 18.88 | 6.02 | 3.21 | 2.43 | 2.13 | 32.22 | 22.4 |
| Lichiditate imediată | 0.96 | 0.49 | 6.32 | 4.08 | 2.37 | 1.92 | 1.63 | 24.21 | 14.11 |
| Pondere active imobilizate | 18.37% | 18.44% | 25.01% | 0.2% | 1.81% | 2.46% | 2.16% | 1.16% | 6.47% |
| Pondere active circulante | 81.63% | 81.56% | 74.99% | 99.8% | 98.19% | 97.54% | 97.84% | 98.84% | 93.53% |
©Firme.ro