Companie
Detalii identificare
Nume firmăLONG ASIG S.R.L.
Cod unic de înregistrare35612908 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016000112388
EUIDROONRC.J2016000112388
Data înființării09.02.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6622
Această clasă include:
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
Industrie
Intermedieri financiare şi asigurari
SectorActivitati auxiliare pentru intermedieri financiare, activitati de asigurare si fonduri de pensii
Obiect activitateActivitati ale agentilor si broker-ilor de asigurari
Informații de contact
AdresaTineretului nr. 2, Loc. Râmnicu Vâlcea | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
223.746
Profit (Lei)
111.155
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 223.746 | 111.155 | 9.263 | 53.135 | 4.453 | 163.390 | 114.708 | 1 |
| 2023 | 215.813 | 106.632 | 8.886 | 57.679 | 4.453 | 281.328 | 228.102 | 1 |
| 2022 | 282.635 | 217.915 | 18.160 | 42.266 | 4.030 | 259.706 | 221.470 | 1 |
| 2021 | 263.146 | 197.781 | 16.482 | 71.421 | 4.030 | 309.846 | 242.455 | 2 |
| 2020 | 188.437 | 130.092 | 10.841 | 98.727 | 4.030 | 239.370 | 144.673 | 1 |
| 2019 | 152.112 | 96.349 | 8.029 | 120.938 | 4.030 | 221.489 | 104.581 | 1 |
| 2018 | 139.890 | 84.681 | 7.057 | 144.189 | 4.030 | 318.391 | 178.232 | 1 |
| 2017 | 156.017 | 93.037 | 7.753 | 184.274 | 4.069 | 273.756 | 93.551 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
49.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
96.9%
Lichiditate curentă
3.07
Viteza rotație active
1.33
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
49.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
96.9%
Profit net per salariat
111.155 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 49.68% | 49.41% | 77.1% | 75.16% | 69.04% | 63.34% | 60.53% | 59.63% |
| Marjă profit brut | 59.23% | 59.28% | 78.08% | 76.12% | 69.99% | 64.34% | 61.53% | 60.63% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 96.9% | 46.75% | 98.39% | 81.57% | 89.92% | 92.13% | 47.51% | 99.45% |
| Profit net per salariat | 111.155 Lei | 106.632 Lei | 217.915 Lei | 98.891 Lei | 130.092 Lei | 96.349 Lei | 84.681 Lei | 93.037 Lei |
Viteza rotație active
1.33
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
28.23 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.33 | 0.76 | 1.07 | 0.84 | 0.77 | 0.67 | 0.43 | 0.56 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 28.23 zile | 266.27 zile | 201.4 zile | 129.07 zile | 180.24 zile | 223.28 zile | 242.8 zile | 122.66 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 223.746 Lei | 215.813 Lei | 282.635 Lei | 131.573 Lei | 188.437 Lei | 152.112 Lei | 139.890 Lei | 156.017 Lei |
Lichiditate curentă
3.07
Lichiditate imediată
3.07
Pondere active imobilizate
2.65%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.07 | 4.88 | 6.14 | 4.34 | 2.42 | 1.83 | 2.21 | 1.49 |
| Lichiditate imediată | 3.07 | 4.88 | 6.14 | 4.34 | 2.42 | 1.83 | 2.21 | 1.49 |
| Pondere active imobilizate | 2.65% | 1.56% | 1.53% | 1.28% | 1.66% | 1.79% | 1.25% | 1.46% |
| Pondere active circulante | 97.35% | 98.44% | 98.47% | 98.72% | 98.34% | 98.21% | 98.75% | 98.54% |
©Firme.ro